וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רדוור נושפת בעורפה של סיסקו? בדויטשה בנק מעריכים כי מוצריה טובים יותר מאלה של סיסקו

גתית פנקס

29.5.2001 / 20:21

האנליסטים מציינים כי לסיסקו הנתח הגדול ביותר משוק ניתוב העומסים באינטרנט (50%), ואילו לרדוור נתח שוק של 20%; מתחילים לדרד את המניה בהמלצת "קנייה חזקה"

בבית ההשקעות דויטשה בנק מתחילים לכסות את מניית רדוור הישראלית בהמלצת "קנייה חזקה", ומציבים לה מחיר יעד של 33 דולר - פרמיה של 70% מעל למחיר המניה היום.

הכותרת של הדו"ח היא "משחררים את האינטרנט", תחום עיסוקה של רדוור - ניתוב עומסים באינטרנט (ITM). האנליסטים קינגסמיל בונד ויוסי זהר מסבירים כי למרות החולשה שחווה כיום השוק, הרי שהתנועה באינטרנט מוסיפה לצמוח - מגמה שצפויה להתחזק ככל שיישומי הפס הרחב השונים יתחילו לתפוס תאוצה, כמו גם השימוש במכשירים ניידים.

את רדוור מדרג צמד האנליסטים כשנייה בשוק (נתח שוק של 20%), מיד לאחר סיסקו , שלה 50% מהשוק, אולם בבית ההשקעות טורחים לציין שמוצריה טובים מאלה של סיסקו. זוהי בהחלט נוצה ששווה להתהדר בה, אולם גם האנליסטים מזכירים את סיסקו כגורם סיכון מרכזי לחברה, מאחר שהיא יכולה לנצל את כל כובד משקלה, ולהגדיל אף יותר את נתח השוק שלה על חשבונה של רדוור.

רדוור - השקעה אטרקטיווית

"חברות תוכנה מבטיחות וקטנות נסחרות לפי מכפיל הכנסות של 5-6", אומרים האנליסטים, "אולם אצל רדוור מדובר במכפיל של 3.6". על כן, הם מגיעים למסקנה כי החברה היום מאוד אטרקטיווית להשקעה.

"השוק לניתוב עומסים הוא חדש יחסית", הם מציינים, "אך הוא אמור להוסיף ולצמוח ב-50% בשנה". הגידול במכירותיה של רדוור השנה צפוי להיות מעט גדול מזה של השוק ולהסתכם ב-53%. שוק ה-ITM כולו ייצר בשנת 2000 מכירות של 400 מיליון דולר.

לרוב נהוג להשוות את רדוור לשתי חברות עיקריות - פאונדרי ו-F5 (סימול FFIV), אולם האנליסטים אומרים כי אף אחת משתי החברות הללו אינה צפויה לצמוח ב-2001 בצורה מהירה כמו רדוור. בנוסף, הם מציינים כי פאונדרי עוסקת יותר בתחום של ייצור סוויצ'ים והמודל העסקי שלה שונה מזה של רדוור, ואילו F5 אומנם עוסקת ב-ITM אך הזווית שלה היא יותר מבוססת על תוכנה, כך שגם מכיוון המיקוד העסקי שלהן הן אינן בנות השוואה.

בדויטשה בנק אף מגלים שביעות רצון מיוחדת מהמזומנים שבקופת החברה (כ-130 מיליון דולר) ומשולי הרווח הגולמי שלה, שעמדו על כ-84% מההכנסות ב-2000. לדבריהם, רמה זו מאפשרת לחברה לנתב 64% מהכנסותיה לשיווק ומכירות, ועדיין לזכות ברווח מכך.

הם אף מרוצים מכך שהחברה מבססת עצמה כשחקנית מפתח לחוזים מסוג OEM. למעשה, האנליסטים מעריכים כי בשבועות הקרובים רדוור תדווח על חוזה OEM חדש ומשמעותי.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully