וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיזוג הענק בין אלקטל ללוסנט נכשל

יהודה שויצר

30.5.2001 / 8:38

חילוקי דעות בנוגע למבנה ההנהלה הפילו את המיזוג; אלקטל עלתה ב-7% במסחר שלאחר הסגירה

אלקטל ולוסנט מודיעות כל כשלון מיזוג הענק ביניהן. לאחר מספר שבועות בהן המגעים למיזוג הענק תפסו את כותרות המגזינים הכלכליים בעולם, הודיעו החברות על הפסקת המגעים על רקע אי הסכמתה של לוסנט לוותר על השליטה בחברה הממוזגת.

בהודעה קצרה משותפת שפרסמו אמש החברות, נמסר כי "השיחות הגיעו לסיומן". מהדיווח עולה כי הנרי שאכט, מנכ"ל לוסנט, וסרג' טורוק מאלקטל לא הגיעו להסכמה על מבנה הנהלת החברה. גורם המקורב לחברות מסר כי התעקשותה של לוסנט שהחברה תנוהל כ"מיזוג בין שווים" הפילה את המגעים. עם פרסום ההודעה עלתה אלקטל במסחר שלאחר הסגירה ב-7%, לוסנט עלתה ב-2.8%.

המיזוג שנפל בין אלקטל ללוסנט היה אמור להיות אחד הגדולים ביותר בתולדות שוק הטכנולוגיה. לוסנט היא חברה שנוצרה ב-1996 לאחר פיצולה של AT&T לשלוש חברות: AT&T, לוסנט ו-NCR. מעבדות בל, בהן פותחו רבות מפריצות הדרך של עולם התקשורת, הפכו לחלק מלוסנט. מאז ההפרדה רכשה לוסנט חברות בשווי כולל של יותר מ-40 מיליארד דולר, והפכה לאחד הכוחות הבולטים בתחום ציוד התקשורת בארה"ב ובעולם.

אלקטל הצרפתית הפכה לאחת מיצרניות ציוד הטלקום הגדולות בעולם, לאחר שסרג' טשורוק נטל לידו את הובלתה ב-1995. טשורוק הביא למפנה משמעותי בחברה, כולל שינוי תרבותי שמיצב אותה מחדש כחברה בסגנון אמריקאי, הפועלת בשפה האנגלית, למרות שמרכזה נמצא בפאריס.

שווי השוק הנוכחי של החברה הוא 34.5 מיליארד דולר, לאחר שאיבדה 67% משיאה בספטמבר 2000. בשנה החולפת היו לחברה הכנסות של 28 מיליארד דולר, ורווח נקי של 1.09 מיליארד דולר. לוסנט איבדה יותר מ-250 מיליארד דולר משוויה, כולל אגיר, מאז שיאה בדצמבר 1999.

ביחד, יהיה לאלקטל ולוסנט נתח נכבד יותר משוק ציוד הטלקום העולמי: 28% משוק מיתוג הקול; 23% משוק ההסעה האופטית; 32% מתשתיות האינטרנט; 33% משוק הפס הרחב וה-ADSL ו-21% משוק תשתיות האלחוט. לוסנט תביא לשידוך הובלה בתחום מיתוג ה-Frame-relay ו-wdm, בעוד שלאלקטל שליטה של 41% בשוק התקשורת התת ימית וה-DSL.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully