וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בגרין רואים אדום: הפסד של כ-15.1 מיליון שקל ברבעון הראשון

אלי דניאל

30.5.2001 / 10:17

ירידה של כ-17.8 מיליון שקל בערכם של ניירות ערך סחירים המוחזקים ע"י הקרן; בוצעה מחיקה של כ-9 מיליון שקל בגין השקעות מופת בויקון ובהמודינמיקס

קרן ההון סיכון גרין , הנמצאת בשליטת יצחק תשובה, פירסמה היום את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2001, בו רשמה הפסד של כ-15.1 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-38.2 מיליון שקל ברבעון המקביל.

במהלך הרבעון רשמה הקרן הכנסות של כ-33.2 מיליון שקל ממימוש השקעות הון סיכון, כאשר כולן נבעו ממימוש חלקי של מניות פריסייס שבוצע ע"י קרן מופת , וזאת בהשוואה להכנסות של כ-178.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשר נוצרו ממימוש מניות נטרו , מימוש אשר אף הוא התבצע ע"י קרן מופת.

במהלך הרבעון ביצעה הקרן מחיקה של כ-9 מיליון שקל בגין ירידת ערך השקעותיה בהון סיכון. הפרשה זו כוללת מחיקה של כ-6.1 מיליון שקל בויקון ומחיקה של 2.9 מיליון שקל בהמודינמיקס. שתי המחיקות הללו בוצעו ע"י קרן מופת.

הוצאות המימון של הקרן הסתכמו ברבעון בכ-19.3 מיליון שקל, בהשוואה להוצאות מימון של כ-6 מיליון שקל ברבעון המקביל. הגידול בהוצאות המימון נובע מירידה של כ-17.8 מיליון שקל בערכם של ניירות ערך סחירים המוחזקים ע"י הקרן, ומריבית על הלוואות מתאגידים בנקאיים. כמו כן, הפיחות בשיעור של 3.7% שחל בשער השקל אל מול הדולר ברבעון הראשון תרם אף הוא לעלייה בהוצאות המימון.

כמו כן, השקעותיה של החברה באינוונטק ובאאורה הסבו לה הפסד של כ-8.9 מיליון שקל.

ההון העצמי של הקרן ליום ה-31 במארס 2001 מסתכם בכ-92 מיליון שקל ומהווה 12.8% ממאזנה.

קרן ההון גרין עוסקת ברכישה ובהחזקה של תאגידים המתמקדים בהשקעות בתחומי ההון סיכון, עליהם נמנים בין היתר, תחומי ההיי-טק, התקשורת, התוכנה ועוד. חלק ניכר מהחזקותיה של גרין הינן קרנות וחברות בורסאיות ועליהן נמנות קרן מופת, קרן ההון מרתון , קרן שדות מו"פ , קרן ההון אינוונטק, חברת ההשקעות אאורה וחברת ההשקעות קומיוטק .

ראוי לציין, כי במהלך חודש ינואר 2001 מימשה החברה הבת, בבעלות ובשליטה מלאים, גרין ניהול כ-455 אלף מניות של החברה לפי מחיר מימוש של 38 שקל למניה ובתמורה כוללת של כ-17.3 מיליון שקל. צעד זה מתברר נכון להיום כצעד "יקר" מאוד עבור הקרן, שכן, מנייתה נסחרת כיום בבורסה התל אביבית במחיר של כ-11 שקל, כלומר, במהלך ארבעת החודשים שחלפו מאז מימוש האופציות הפסידה גרין ניהול, "על הנייר", כ-12.3 מיליון שקל. יש לציין, כי לגרין ניהול מניות נוספות של הקרן ונראה כי גם לגבי חלק מהן היא מופסדת "על הנייר".

באשר למניות הקרן, אפשר להוסיף כי בשבועות האחרונים נודע כי בנק ההשקעות האמריקאי מריל לינץ' עומד להחזיר ליצחק תשובה את חבילת המניות של גרין (4.95% ממניות הקרן) אותה רכש ממנו לפני שנה במחיר של 80.7 שקל למניה (כאמור, כיום עומד מחיר מניית הקרן על כ-11 שקל בלבד).

כמו כן, הקרן הודיעה על כוונתה למנות את יו"ר הדירקטוריון, יהושע מאור, כמנכ"ל במקום המנכ"ל הפורש, יצחק ענבר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully