וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גמול סהר: כי"ל תמשיך לסבול גם בהמשך השנה מתנאי שוק קשים

אילן מוסנאים

30.5.2001 / 11:50

האנליסטית מציינת כי תוצאות כי"ל ברבעון ה-1 היו מתחת לציפיות, ומורידה את ההמלצה מ"קנייה" ל"צבור"; מחיר היעד גבוה ב-10% ממחיר המניה בבורסה

האנליסטית גלית זידמן מגמול סהר מורידה את ההמלצה למניית כי"ל מ"קנייה" ל"צבור" בעקבות התוצאות הכספיות המאכזבות ברבעון הראשון, וקובעת למניה מחיר יעד של 4.8 שקלים - גבוה ב-10% ממחירה בבורסה.

בגמול סהר מציינים כי התוצאות של כי"ל ברבעון הראשון היו נמוכות מהציפיות והפתיעו לרעה (למרות שבגמול סהר צפו את ההרעה בשווקים השונים בהם החברה פועלת ובעיקר בשוק הדשנים והברום).

כי"ל כזכור סיימה את הרבעון הפותח של 2001 עם רווח נקי של 18.2 מיליון דולר במחזור הכנסות של 464 מיליון דולר. זידמן מציינת כי התוצאות "האמיתיות" היו אף גרועות יותר מאלו שהחברה דיווחה שכן היא הכירה ברבעון ברווחי הון בגובה של 4.5 מיליון דולר בגין מכירת אחזקה של 50% בחברת "מעבדות ים המלח", ולאור שינוי במדיניות חישוב הפחת (העלאת אומדן אורך החיים של מתקני ייצור מסוימים מ-20 שנה ל-25 שנה), שהקטינו את הוצאות הפחת של החברה בכ-3.3 מיליון דולר.

זידמן מציינת כי בניטרול שני משתנים אלו היה הרווח השנתי של החברה מצטמק ב-54% לרמה של 11.5 מיליון דולר, וההכנסות היו יורדות ב-6% לרמה של 436.2 מיליון דולר.

בגמול סהר סבורים כי תנאי השוק בכל המגזרים בהם פועלת החברה ימשיכו להיות קשים בהמשך השנה, ולאור התוצאות ברבעון הראשון, בחברה סבורים שההרעה תהיה בעוצמה גבוה מזו שהעריכו עד כה.

ברבעון הראשון סבלה החברה בין היתר מירידה כמותית במכירות האשלג ובדשני הפוספט (מגזר שסבל בנוסף גם מירידות מחירים). ההכנסות ממכירת מעכבי בערה נפלו בכ-20% לאור ההאטה בשוק המחשבים ומוצרי האלקטרוניקה, והמכירות של המתיל ברומיד (בהתאם לפרוטוקול מונטריאל - שקבע שעל החברות לצמצם את המכירות במגזר זה) ירדו - ירידה שקיבלה פיצוי במחירי המכירה.

בנוסף הושפעה פעילות החברה לרעה מהמשך הירידה במחירי המגנזיום בעולם, כתוצאה מהתחרות הגוברת מכיוון היצרנים הסיניים, ומפיחות היורו מול הדולר שהביא לשחיקה במונחים דולריים של המכירות לאירופה.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully