וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מטאלינק מקווה לצמיחה של 40%-50% השנה אולם בפייפר ג'פרי אופטימיים פחות: צמיחה של 28.7%

גתית פנקס

30.5.2001 / 14:39

מורידים את תחזית ההכנסות והרווחים של החברה לשנה הקרובה; מחיר היעד למניה נחתך מ-40 ד' ל-15 ד'; "קשה לחזות את זמן ההתאוששות של החברה", הם אומרים

לפני חודש בדיוק פירסמה חברת מטאלינק את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2001, אולם בבית ההשקעות פייפר ג'פרי פירסמו רק אמש את הסיכום שלהם לשלושת החודשים הראשונים של 2001 ואת הערכותיהם לשנה כולה.

מטאלינק דיווחה על הכנסות של 8 מיליון דולר ברבעון הראשון ועל רווח של 3 סנטים למניה - בהתאם לתחזיות המונמכות, אך נראה כי היא לא תצליח לשמור על קצב הצמיחה שלה בהמשך השנה. הרבעון הראשון היה השמיני ברציפות בו החברה צמחה בשורה העליונה, אולם ברבעון השני של השנה היא אמורה לרשום ירידה של 13.5% לרמה של 7 מיליון דולר.

מטאלינק מפתחת שבבים למודמים המאפשרים תקשורת אינטרנט סימטרית ומהירה על גבי חוטי הטלפון הרגילים - קווי נחושת. האנליסט אשוק קומר מבית ההשקעות אומר כי היחלשות שוק ה-HDSL באירופה תוביל לכך שמטאלינק תציג איזון בשורת הרווח למניה ברבעון השני. גם בתחום ה-G.SHDSL (מודמים הפועלים בטכנולוגיה סימטרית) העניינים לא פורחים במיוחד, והאנליסט אומר כי לאור זאת קשה לחזות את זמן ההתאוששות של החברה.

חיתוך של מחיר היעד למניה

על כן, מעדיפים בפייפר ג'פרי להוריד בשלב זה את התחזיות מהחברה כלפי מטה. וכך, בשנת 2001 כולה ההערכות הן כי היא תדווח על הכנסות של 30 מיליון דולר ועל רווח של 9 סנטים למניה - התחזית הקודמת דיברה על הכנסות של 44.3 מיליון דולר ועל רווח של לא פחות מ-32 סנט למניה. תחזית ההכנסות החדשה מצביעה על צמיחה של 28.7% השנה משנת 2000 - נמוך מהתחזיות שהחברה עצמה סיפקה.

צבי שוכמן, מנכ"ל ויו"ר מטאלינק, דווקא מדבר על צמיחה של 40%-50% בשורת ההכנסות, כך שנראה שיעד זה מתפרש כאופטימי בעיני פייפר ג'פרי. שיעור הצמיחה הצפוי לחברה בשנת 2002 הוא עדיין גבוה יחסית - 66% לרמת מכירות של 50 מיליון דולר.

מחיר היעד אף הוא עובר עדכון כלפי מטה, וכך, במקום מחיר יעד של 40 דולר למניה, מציב כעת קומר מחיר יעד של 15 דולר למניה - גבוה ב-54% ממחיר המניה היום.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully