וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי.בי.אי חיתום מסתדרת גם ללא הנפקות: סיימה את הרבעון הראשון עם רווח של 4 מיליון שקל

ליאור כגן

30.5.2001 / 18:36

החברה נהנתה מדיווידנד של 3 מיליון שקל שהתקבל מהחזקתה ביורוקום תקשורת סלולרית; לא צופה השנה התאוששות מהותית בשוק הראשוני

תקופה קשה עוברת על חברות החיתום. כבר זמן ארוך שכמעט ואין הנפקות על רקע ההאטה בכלכלות העולם והנפילה בשוקי המניות, שהורידה את מחיריהן ושווי החברות לרמה בה לא שווה לגייס כסף בהנפקה.

אולם, אי.בי.אי חיתום , בניהולו של רונן צלניר, הצליחה למרות ההאטה בשוק הראשוני לסיים את הרבעון הראשון של 2001 ברווח של 4 מיליון שקל. רווח זה, שמהווה מחצית מהרווח ברבעון הקודם - 8.1 מיליון שקל - לא נובע מהתחום העיקרי בו עוסקת החברה (חיתום), אך בתקופה בה חברות רבות מדווחות על הפסדי עתק - מדובר בהחלט בתוצאות יפות.

עיקר הרווח של החברה ברבעון נובע מדיווידנד שחילקה חברת יורוקום תקשורת סלולרית, מפיצת מכשירי נוקיה בישראל. אי.בי.אי חיתום, המחזיקה ב-5% ממניות החברה, רשמה בדו"חות הרבעון הראשון הכנסה של 3 מיליון שקל מדיווידנד זה.

אי.בי.אי חיתום, שהונפקה בבורסה של תל אביב עם סיום הגאות בבורסות העולם, בחודש אפריל 2000, כמעט ולא השתתפה בהנפקות ברבעון הראשון והכנסותיה מפעילות בשוק הראשוני ירדו בהתאם - מרמה של 7 מיליון שקל ברבעון המקביל ל-1.1 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2001.

נראה כי באי.בי.אי מעריכים ששנת 2001 כבר אבודה. החברה כותבת בדו"חות כי לאחר סיום הרבעון הראשון חלה התעוררות בפעילות השוק הראשוני, אך להערכתה, שנת 2001 תאופיין בפעילות בהיקפים נמוכים וברווחים נמוכים לעסקה.

על מעמדה של אי.בי.אי בתחום החיתום ניתן ללמוד ממספר הנפקות בהן היא שותפה, גם בימים אלו של האטה. החברה תוביל את הנפקת האג"ח של בנק הפועלים בהיקף של כ-620 מיליון שקל, תשמש כמנהל קונסורציום החתמים בהנפקת האג"ח של חברת הכשרת הישוב ותשתתף בהנפקת הזכויות של החברה לישראל .

אי.בי.אי חיתום צימצמה את הוצאות ההנהלה והכלליות שלה ברבעון ל-1.2 מיליון שקל, לעומת 3 מיליון שקל ברבעון המקביל. הוצאות ההנהלה והכלליות של החברה, כמו אצל רוב החברות הפועלות בשוק ההון, מושפעות מחלוקת בונוסים גבוהים בתקופות של ריבוי עסקות, וזהו ההסבר לירידה בסעיף זה ברבעון הראשון של השנה.

אי.בי.אי חיתום נסחרת בבורסה בת"א לפי שווי של כ-85 מיליון שקל, לעומת הון עצמי של 69 מיליון שקל, המהווה כ-94% מהמאזן של החברה. לחברה יתרת מזומנים של 44 מיליון שקל, והיא מממנת את רוב פעילותה ממקורותיה העצמאיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully