וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: קמטק יורדת ב-4.5%

אפרת נוימן

23.2.2005 / 23:09

קמטק הפחיתה תחזיות הצמיחה מטווח של 20%-15% ל-10%. TTI עולה ב-4.5% בעקבות שיפור בהכנסות. טבע עולה ב-1%. נאסד"ק מוסיף 0.4%


בבורסות של וול סטריט נפתח יום המסחר בעליות שערים קלות. מדד נאסד"ק עולה ב-0.4% ומדד דאו ג'ונס מוסיף 0.2%. בקרב המניות הישראליות יורדת קמטק ב-4.7% על רקע הפחתת התחזיות ל-2005. TTI עולה ב-4.3% לאור שיפור בתוצאות וטבע מוסיפה 1.1% ביום חיובי שלישי ברציפות.

סקירת טרום מסחר

לאחר הירידות החדות שנרשמו אמש בוול סטריט ינסו היום המדדים לשמור על יציבות, לקראת פרסום נתוני האינפלציה לינואר. תנועת מחירי הנפט ביום שאחרי העלייה החדה עשויה גם היא לסמן לבורסות את כיוונה של מגמת המסחר.

כשעתיים לפני פתיחת המסחר מצביעים החוזים העתידיים על עלייה של 0.1% במדד נאסד"ק 100 ועל פתיחה כמעט ללא שינוי במדד S&P 500. אתמול סבלו המדדים המובילים מירידות חדות, על רקע זינוק של כ-6% במחירי הנפט הגולמי. מדד נאסד"ק ירד ב-1.4% ומדד דאו ג'ונס איבד 1.6%. במסגרת המסחר האלקטרוני יורדים לפי שעה מחירי הנפט הגולמי בבורסת NYMEX ב-24 סנט ל-51.18 דולר לחבית.

בגזרה המקרו כלכלית יפורסמו כשעה לפני פתיחת המסחר נתוני מדד המחירים לצרכן בארה"ב. בוול סטריט מצפים כי בינואר רשם המדד עלייה של 0.2%, לאחר ירידה של 0.1% בדצמבר. בנטרול סעיפי המזון והאנרגיה, צפוי גם מדד ה"ליבה" להצביע על עלייה של 0.2% בינואר, בהמשך לעלייה דומה בחודש שקדם לו.

בוול סטריט ממתינים בציפייה דרוכה לפרסום הנתונים. עלייה חדה יותר בקצב האינפלציה עשויה להגביר את חששות המשקיעים מפני העלאות חדות יותר של הריבית בארה"ב. כשעתיים לפני סיום המסחר יפורסם הפרוטוקול מישיבת מועצת הבנק הפדרלי בתחילת החודש, בה הוחלט להעלות את הריבית ב-0.25% נוספים. המשקיעים יחפשו גם בפרוטוקול רמזים לגבי מדיניותו העתידית של הפד בנוגע לריבית.

בקרב המניות הישראליות עשויה קמטק לרכז עניין בקרב המשקיעים, לאחר שהחברה הפחיתה את תחזיות הצמיחה בהכנסות לשנה הקרובה ל-10%, מטווח של 15%-20%. גם ברבעון הרביעי סבלה קמטק מירידה של 9% במכירות בהשוואה לרבעון שלפניו, ואלו הסתכמו ב-17.6 מיליון דולר. עם זאת לעומת הרבעון המקביל אשתקד נרשמה צמיחה של 68% בהכנסות. בשורה התחתונה תורגמה הירידה בהכנסות לירידה של 300 אלף דולר ברווח הנקי ביחס לרבעון הקודם ל-3 מיליון דולר (11 סנט למניה). ברבעון המקביל הושג רווח נקי של 600 אלף דולר.

חברת טי.טי.איי טלקום צפויה גם היא לפרסם את תוצאותיה לרבעון הרביעי עוד לפני פתיחת המסחר. מחר לפני פתיחת המסחר תפרסם גם יצרנית התרופות הגנריות, תרו , את תוצאותיה הכספיות. ממוצע האנליסטים חוזה לתרו רווח של 12 סנט למניה (כ-3.5 מיליון דולר), במחזור הכנסות של כ-80 מיליון דולר.

סביינט דיווחה אמש לאחר סיום המסחר על תיקון תוצאותיה הכספיות לשלושת הרבעונים הראשונים של 2004, בהמשך להודעתה מתחילת ינואר על בדיקה מחדש של עיתוי ההכרה בהכנסות. בעקבות התיקון, גדל ההפסד הנקי של חברת הביוטכנולוגיה בכ-800 אלף דולר ל-35.9 מיליון דולר וההכנסות קטנו בכ-900 אלף דולר ל-76.6 מיליון דולר.

בעקבות עסקת נוברטיס-הקסאל, אשר הורידה את טבע מראש רשימת יצרניות התרופות הגנריות הגדולות בעולם, מתרבות בקרב האנליסטים ההערכות באשר לאילו חברות עשויה טבע לרכוש בקרוב, במטרה להחזיר לעצמה את הבכורה. בבית ההשקעות ת'ינק אקוויטי, למשל, העריכו שלשום כי טבע עשויה לרכוש את חברת איווקס האמריקאית, וכן את Stada או את Ratiopharm האירופיות.

בבנק ההשקעות מריל לינץ' ציינו אתמול כי לטבע יש היסטוריה של אחת החברות היותר פעילות בתחום הרכישות בסקטור הגנרי. אולם, להערכת האנליסטים כל רכישה שתבצע טבע בעתיד תהיה מותאמת לאסטרטגיה העסקית של החברה ותתבצע רק לאחר הסקת מסקנות מסודרת עוד בטרם ביצועה. זאת למרות שטבע הזכירה כבר בעבר את החשיבות שלהיות מספר אחת במגזר. את המסחר בנאסד"ק הוזמנו היום לפתוח בכירי חברת פרטנר הישראלית ובראשם עמיקם כהן, מנכ"ל החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully