וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נמשכים ההפסדים בתעשיות אלקטרוכימיות: הפסידה כ-17.5 מיליון שקל ברבעון הראשון

אלי דניאל

31.5.2001 / 13:01

רבעון שלישי רצוף של הפסדים בעקבות השחיקה החריפה במחירי ה-PVC אותם מייצרת החברה; ההכנסות קטנו ב-23% ל-133 מיליון שקל; בכוונת החברה להשתתף במכרז להתפלת מים

יצרנית מוצרי הפי.וי.סי, חברת תעשיות אלקטרוכימיות , מדווחת היום על הפסד של כ-17.5 מיליון שקל ברבעון הראשון של שנת 2001, בהשוואה לרווח של 4.3 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הרבעון הראשון של שנת 2001 הוא הרבעון השלישי ברציפות בו מפסידה החברה, כשההפסד המצטבר בתקופה זו מגיע לכ-43.5 מיליון שקל.

ההפסד הגבוה אותו רשמה החברה נובע משחיקה חריפה במחירי ה-PVC בשווקיה העיקריים של החברה, שחיקה שהחלה במחצית השנייה של שנת 2000 ונובעת, בעיקרה, מהתחרות החריפה על נתחי שוק במערב אירופה.

בשל שחיקה זו, הצטמצם הרווח הגולמי של החברה בכ-91% מכ-33.7 מיליון שקל ברבעון המקביל ל-3.1 מיליון שקל ברבעון הראשון. השחיקה במחירי ה-PVC באה לידי ביטוי גם בשיעור הרווח הגולמי של החברה שעומד ברבעון הראשון על 2.3%, ירידה דרסטית לעומת שיעור רווח גולמי של 19.4% ברבעון המקביל.

גם בשורה העליונה נרשמה הרעה כשהכנסות החברה ממכירותיה קטנו ב-23% והסתכמו בכ-133 מיליון שקל, לעומת מכירות של 173.3 מיליון שקל ברבעון המקביל, כש-62% ממכירות החברה התבצעו בחו"ל והיתרה, בארץ.

יצוין כי ההרעה בתוצאות החברה מגיעה לאחר שבתחילת השנה הודיעה החברה על כוונתה לבצע ברבעון הראשון תוכנית התייעלות (נוספת על אלו שבוצעו בעבר) ובגינה בוצעה הפרשה של 4 מיליון שקל ברבעון הרביעי. בינתיים, למרות ההתייעלות שבוצעה בחברה, הוצאות ההנהלה והכלליות גדלו ברבעון הראשון בכ-33% ל-7.2 מיליון שקל.

במחצית השנייה של שנת 2000 הודיעה החברה על פיצול פעילותה לשתי חברות בנות: פעילות מפעל ה-PVC והמוצרים האנאורגאנים בעכו, בצירוף החזקת החברה בחברת השיווק של מוצרים אלה, רוכזו בחברה בת בשם ת.פ.י (תעשיות פולימרים ישראל), ואילו תעשיות מוצרי ההמשך (מוצרים סופיים מבוססי PVC) של החברה רוכזו בחברה הבת, תא"פ סחר. זו האחרונה ריכזה ברבעון הראשון מחזור מכירות של 26.6 מיליון שקל ורשמה רווח גולמי של 4.1 מיליון שקל.

ההון העצמי של החברה ליום ה-31 במארס מסתכם בכ-129.3 מיליון שקל והוא מהווה כ-15.7% ממאזן החברה. יתרת האמצעים הנזילים של החברה לתום הרבעון הראשון מסתכמת בכ-61 מיליון שקל.

בשולי הדו"חות, מודיעה החברה על כוונתה להשתתף במכרז להתפלת מים בהיקף של 65 מיליון קוב בשנה, שפורסם בתחילת החודש. החברה מעוניינת להתקשר עם אחת או יותר מהקבוצות המתמודדות במכרז, ולהכליל חלק מאתר החברה בעכו, בהצעת המכרז.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully