וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בן יקר גת מממשת נכסים - מוכרת 60% מפרויקט אחוזות הנשיא ברחובות בתמורה ל-2.7 מיליון דולר

אלי דניאל

31.5.2001 / 15:20

הרווח הצפוי מהעסקה - כ-12 מיליון שקל; החברה נאלצת לממש נכסי מקרקעין בשל קופת מזומנים מדולדלת; בחודש שעבר הורד דירוג איגרות החוב של החברה ל-CCC

חברת הבנייה בן יקר גת להנדסה ובניין מדווחת היום על חתימת הסכם למכירת 60% מזכויותיה בפרויקט "אחוזות הנשיא" המוקם במזרח רחובות, בתמורה ל-2.7 מיליון דולר. להערכת החברה, הרווח הצפוי מעסקה זו יסתכם בכ-12 מיליון שקל.

כמו כן, החברה מציינת כי הרוכשים, קבוצת משקיעים זרים מחו"ל, ישתתפו בכל הזכויות והחובות הכרוכות במקרקעין הללו ובבנייה עליהם, ובכלל זה יחזירו המשקיעים לחברה את כל השקעותיה בפרויקט שנעשו עד כה, לרבות עלויות רכישת המקרקעין מבעליהם המקוריים. העסקה כפופה לזכות סירוב ראשונית של הבעלים המקוריים של המקרקעין ושותפתה של החברה לפרויקט, קרדן נדל"ן , ובקבלת הסכמת הבנק המלווה את הפרויקט.

כזכור, בתקופה האחרונה מנסה בן יקר גת להזרים כספים לקופתה המדולדלת, וזאת לאחר שבשנת 2000 הפסידה החברה כ-19.1 מיליון שקל, לאחר הפסד מצטבר של כ-18.2 מיליון שקל בשנים 1998-1999.

לפני למעלה מחודש, הורידה חברת הדירוג מעלות את דירוג איגרות החוב של החברה מ-B ל-CCC, וזאת בעקבות מצבה הכספי של החברה, הסובלת מאיתנות פיננסית ויחס כיסוי חוב נמוכים מאוד בהשוואה לענף הבנייה.

האנליסטית, רויטל דור וילק, העריכה אז כי הנתונים הפיננסיים של החברה עלולים להמשיך ולהיפגע עקב קשיים בשיווק נדל"ן בארץ ושחיקת המרווחים בתחום הביצוע, עד כדי הצגת גירעון בהון העצמי של החברה, וזאת לאחר שבחודש דצמבר 2000 הסתכם ההון העצמי של החברה במיליון שקל בלבד, כ-0.4% מהמאזן. וילק סיכמה אז את הערכתה לאגרות החוב של החברה באומרה כי לאגרות אלו מאפיינים העלולים לגרום לאי עמידה בפירעון תשלומי הריבית או הקרן.

ישראל בן יקר, מנכ"ל משותף בחברה, מסר ל-TheMarker.com בהתייחסו לעסקה האמורה ולאפשרות כי החברה תממש נכסים נוספים, כי, "החברה מתכוונת לעשות את כל מה שצריך לעשות בכדי להיות חברה טובה, בימים טרופים אלה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully