וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג נחלש קלות ל-4.334 שקלים

נתן שבע

2.3.2005 / 15:45

דרור זק"ש מהבנק הבינלאומי: "למרות פער הריבית יש מקום להורדה נוספת של הריבית השקלית". היורו היציג איבד 0.95% ל-5.688 שקלים


הדולר נחלש היום ב-0.07% ל-4.334 שקלים. מחדרי העסקות ממשיכים לדווח על מחזורים רגועים ותנודתיות נמוכה. בהתאם למגמה בעולם איבד היורו 0.95% לרמה של 5.68 שקלים.

המשך ההשקעות של הזרים בישראל תורמות אף הן לתרום לחוסנו של השקל. אתמול מכרה המדינה 6.5% מאחזקתה מניות לאומי כש-90% מהמניות נמכרו לגופים מחו"ל. יחד עם זאת לא ניכרה פעילות ערה אתמול, כך שסביר שחלקם הצטיידו בשקלים עוד קודם. בנוסף ניכרת בימים האחרונים המרות סוף החודש של המגזר העסקי.

הדולר ממשיך להתאושש בעולם לאור ההערכות כי בנאומו של נגיד הבנק המרכזי האמריקאי, אלן גרינספאן, ירמוז גרינספאן על מדיניות הריבית ועל התייחסותו לגירעון המסחרי. בשעה זו מאבד היורו אל מול המטבע האמריקאי 0.62% לרמה של 1.31 דולר ליורו.

"אני לא רואה את הדולר מתחת ל-4.30 שקלים", מעריך הבוקר דרור זק"ש מהבנק הבינלאומי. "הסנטימנט השלילי בדולר עדיין נמשך למרות התחזקותו בעולם כשלדבר תורם גם המשך השקעותיהם של הזרים בשוק המניות הגואה. בנוסף יש מקום לירידה נוספת בריבית השקלית למרות פערי הריביות. אני לא רואה תנודה חדה של הדולר למטה כשלהערכתי הוא ייסחר ברמות של 4.315-4.34 שקלים. אם בעולם היה ממשיך הדולר להיחלש ייתכן שהדולר היה יורד אל מתחת ל-4.30 שקלים", מוסיף דרור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully