וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכנסות כתר ב-2004 עלו ב-13% ל-52 מיליון שקל

נתן שבע

2.3.2005 / 12:36

מפיצת רבי המכר "שעות מתות" ו"הנזיר שמכר את הפרארי שלו" רשמה בשורה התחתונה ירירה ברווח הנקי ב-4% ל-4.8 מיליון שקל


רגע לפני המיזוג עם סטימצקי מדווחת היום הוצאת הספרים כתר על שיפור בפעילותה. הוצאת הספרים, שאחראית להפצתם של רבי מכר דוגמת "שעות מתות" של אורי אידלמן, "הברית" של נעמי רגן ו"הנזיר שמכר את הפרארי שלו" של רובין שארמה, סיימה את 2004 עם גידול של כ-13% בהכנסותיה לכ-52 מיליון שקל. הגידול בפעילות נבע ממכירת רבי מכר רבים, מעלייה בהכנסות המפעל התעשייתי וממכירות אנצילקופדיית היודאיקה. מדובר בגידול של 45% לעומת הרבעון המקביל ל-11.4 מיליון שקל.

מבחינה תפעולית נרשמה עלייה בהוצאות ההנהלה והשיווק, שטיפסו ב-7% לעומת שנת 2003 בעקבות גידול בהוצאות התמלוגים ובהפרשה לחובות מסופקים (חובות שהחברה מעריכה כי לא תוכל לגבות).
השיפור בהכנסות שורשר גם לרווח התפעולי, שעלה ב-36% ל-6.5 מיליון שקל. הרווח התפעולי ברבעון הרביעי עלה פי 3 לעומת התקופה המקבילה ל-1.4 מיליון שקל שלכך תרם פרויקט היודאיקה. בשורה התחתונה רושמת החברה ירידה של כ-4% ברווח הנקי ל-4.8 מיליון שקל - ירידה שנבעה מהכנסות חד פעמיות שהיו ב-2003 ועלייה בהפרשה למסים.

פעילותה השוטפת של החברה ייצרה לה תזרים מזומנים של 9.8 מיליון שקל - קצת פחות מכפליים מהתקופה המקבילה. יתרת המזומנים וההשקעות לזמן קצר מסתכמות ב-19.3 מיליון שקל והונה העצמי מממן 77% מהמאזן.

השבוע הודיעו כתר וסטימצקי על מיזוג פעילות ההוצאה לאור ועל הקמת חברה חדשה שבה תחזיק כתר ב-52% וסטימצקי ב-48% הנותרים. המיזוג תלוי עדיין באישורו של הממונה על ההגבלים העסקיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully