וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הוועדה לתקציב הכנסת דחתה בקשת חשב הכנסת להגדלת תקציב בית המחוקקים ל-2005 בלמעלה מ-44 מיליון שקל

צבי זרחיה

2.3.2005 / 13:10

בין התוספות המוצעות: פיתוח ובינוי - 23.3 מיליון שקל, עדכוני שכר, תקציבי סיעות וגידול שהוסבר כיישום החלטות ועדת גרונאו להגדלת שכרם של העוזרים הפרלמנטרייםהוועדה לתקציב הכנסת מסרבת להגדיל את תקציבו של בית המחוקקים לשנת 2005 בלמעלה מ-44 מיליון שקל, כפי שביקש הבוקר חשב הכנסת, אבי לוי.

בהצעת התקציב, שנחשפה אתמול ב-TheMarker, מוצע שהתקציב יעמוד השנה על 353.276 מיליון שקל לעומת התקציב המקורי שנקבע על 309 מיליון שקל.

בין התוספות המוצעות: פיתוח ובינוי- 23.3 מיליון שקל, הכוללת הקמת כיכר לאום בעלות 0.75 מיליון שקל, הקמת מרכז מבקרים - 2 מיליון שקל, ארגון אגף קיים - 2.5 מיליון שקל והשתתפות במימון חניון הלאום - מיליון שקל.

עוד מוצע לבצע עדכוני שכר הנובעים בעיקר מביטול קיצוץ השכר לח"כים ולעובדים במסגרת החלטת הממשלה לבטל את הסעיף המכונה "עידוד צמיחה" - 3.2 מיליון שקל, מזה 1.1 מיליון שקל מיועדים לסעיף השכר של חברי הכנסת ו-2.1 מיליון שקל לסעיף השכר של עובדי הכנסת ומשמר הכנסת. החזר הקיצוץ לעובדים במגזר הציבורי, ובהם הח"כים והכנסת, יבוצע החל מה-1 ביולי 2005.

גידול נוסף בתקציב מוסבר כיישום החלטות הוועדה הציבורית בראשות פרופ' ראובן גרונאו להגדלת שכרם של העוזרים הפרלמנטריים - 6.9 מיליון שקל. כזכור, הוועדה החליטה להגדיל את שכרם של העוזרים, ולהגדיל את השתתפות הכנסת בהחזר הוצאות אש"ל, נסיעה וכיו"ב.

סעיפים נוספים שהוצעו: תקציב הסיעות - 1.9 מיליון שקל, אחזקה שוטפת - 2.1 מיליון שקל, מיגון בטחוני - 1 מיליון שקל, והקצאת 5.8 מיליון שקל נוספים לערוץ הכנסת. הגידול בסעיף ערוץ הכנסת הוסבר לנוכח העובדה שבשנת 2004 הוא תוקצב לפי 7 חודשי פעילות כאשר בשנת 2005 הוא ישדר במשך שנה שלמה ..

שר האוצר לשעבר ח"כ אברהם שוחט )עבודה( זעם על הגידול הגבוה המוצע בהצעת התקציב ואמר כי "הכנסת היא הגוף היחיד שמגדיל את תקציבו בצורה כל כך קיצונית. אם הכנסת מגדילה את הסעיפים להעסקת מנהלי סיעות, ולמימון העסקת העוזרים הפרלמנטריים- עליה לקצץ הוצאות בסעיפים אחרים".

ח"כ שאול יהלום הציע לקבוע מסגרת תקציב של 340 מיליון שקל. הצעתו התקבלה על ידי חברי הועדה. יו"ר הועדה ח"כ רוני בר-און (ליכוד) שלח את לוי להגיש לועדה הצעת תקציב מתוקנת שלא תעלה על 340 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully