וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היו"ר המיועד של ועדת הכספים: להגדיל הגירעון

הארץ

31.5.2001 / 19:56

ח"כ יעקב ליצמן מיהדות התורה קורא לנגיד להוריד את הריבית במשק

מאת צבי זרחיה

היו"ר המיועד של ועדת הכספים, ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה), קורא להגדלת הגירעון בתקציב ל-2.5% מהתוצר, ולהפחתת הריבית במשק. ליצמן אמור להיכנס לתפקידו בעוד עשרה ימים. ביום שני צפויה ועדת הכנסת לאשר את המינוי, ולאחר מכן ייבחר ליצמן לתפקיד על ידי ועדת הכספים.

ליצמן סבור שאין ממש בטענות נגיד בנק ישראל, ד"ר דוד קליין, כי הוא אינו יכול לבצע הפחתה גבוהה בריבית בשל העיצומים שנוקטים עובדי הבנק. לדעתו, על קליין לנהוג באומץ כפי שנהג נגיד הפדרל רזרב אלן גרינספן, ולהוריד את הריבית בשיעור של חצי אחוז ויותר.

ליצמן גם מתנגד בתקיפות להחלטת הממשלה מהשבוע שעבר להקפיא בחצי שנה את התיקון לחוק משפחות ברוכות ילדים, המגדיל את הקצבאות למשפחות שבהן חמישה ילדים ויותר. בכנסת מעריכים כי לנוכח התנגדותו ייאלץ משרד האוצר להגיע לפשרה בנושא. הוא גם דורש משר האוצר סילבן שלום ליישם את כל הבטחותיו לתקצוב המגזר החרדי שנמסרו במליאת הכנסת לפני חודשיים, בעת אישור תקציב המדינה לשנת 2001.

זאת ועוד, ליצמן דורש להפחית את הריבית על המשכנתאות. להערכתו, הורדת הריבית על המשכנתאות תשפר את מצב ענף הנדל"ן, ותעודד זכאים לרכוש דירות. יושב הראש המיועד תומך בהגדלה מתונה של הגירעון בתקציב המדינה כדי להקצות משאבים לעידוד הפעילות הכלכלית במשק, במיוחד בתקופת קיפאון כלכלי כמו התקופה הנוכחית. לדעתו, המצב הביטחוני והכלכלי קשים דיים, ועל הממשלה לשקול צעדים לשיפור המצב גם במחיר הגדלת הגרעון ועלייה מתונה באינפלציה עד ל-1.5% בשנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully