וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נגה טכנולוגיות מציגה פורטפוליו מרשים ורווחים מרשימים על הנייר - אך האם תצליח לממש בזמן?

גולן פרידנפלד

31.5.2001 / 20:37

החברה רשמה הפסד של 2.3 מ' ש' ברבעון; בין השקעותיה - חברת מאגנה-לאב שקיבלה את אישור ה-FDA למוצר שלה בשבוע האחרון; הרווח על הנייר בגין מאגנה-לאב - 23 מ' ש'

קרן ההון סיכון נגה טכנולוגיות מדווחת על הפסד של 2.3 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה. אולם, כאשר באים לנתח את תוצאותיהן הכספיות של קרנות ההון סיכון, יש לשים את הדגש בעיקר על תיק ההשקעות שלהן ועל האפשרות שלהן לממש את השקעותיהן. השאלות שצריך לשאול המשקיע במניות קרן הון סיכון הן: מהו שווי ההשקעות היום לעומת שוויין בעת ההשקעה ומהי זמינות המימוש שלהן.

לנגה טכנולוגיות מספר השקעות מעניינות ששוויין כיום גבוה בהרבה משווי ההשקעה כפי שהוא רשום בספרי נגה טכנולוגיות. חברת מאי-נט (המוחזקת על ידי נגה בשיעור של 25.4%), בה השקיעה החברה סכום של 15.5 מיליון שקל, גייסה בדצמבר האחרון סכום של 10 מיליון דולר לפי שווי חברה של 350 מיליון דולר. שווי ההשקעה של נגה טכנולוגיות בחברת מאי-נט על פי השווי בו נערך הגיוס מגיע ל-379.5 מיליון שקל. כלומר, אם תצליח לממש את החזקותיה במאי-נט, תוכל נגה טכנולוגיות להרוויח סכום של 364 מיליון שקל. מאי-נט פיתחה טכנולוגיה המאפשרת שימוש בקווי חשמל רגילים למטרות תקשורת מגוונות.

בחברת מאגנה-לאב השקיעה נגה טכנולוגיות סכום של 25.5 מיליון שקל עד היום, ושווי השקעתה בחברה נכון להיום מגיע ל-48 מיליון שקל. לפני כשבוע קיבלה החברה את אישור ה-FDA להפעלת אחד המוצרים שלה הקשורים לטכנולוגיית ה-MRI. במהלך הרבעון השקיעה נגה טכנולוגיות סכום נוסף של 2 מיליון דולר במאגנה-לאב והגדילה את החזקתה בה ל-35%.

בחברה מעריכים כי מוצר נוסף של מאגנה-לאב עשוי לקבל את אישור ה-FDA - מה שיגדיל עוד יותר את שוויה ואת שווי ההחזקות. אולם, נראה כי בשל הסחירות הנמוכה של החברה, הנסחרת ב-Small cap בנאסד"ק, תתקשה נגה טכנולוגיות לממש את השקעתה, לפחות בשלב זה.

השקעה נוספת שמגלמת בחובה רווח על הנייר היא בחברת אימאג' אי.די (35%), שפיתחה טכנולוגיה לזיהוי אנשים ועצמים בתמונות דיגיטליות. שווי השקעתה של נגה טכנולוגיות בחברה, כפי שהוא רשום בספרים, מגיע ל-7 מיליון שקל. אולם, אם לשפוט על פי שווי החברה לפיו התבצע הגיוס האחרון של אימאג', הרי ששווי החזקותיה של נגה טכנולוגיות בחברה מגיע ל-120.7 מיליון שקל. במלים אחרות - אם תצליח לממש - הרי שהיא צפויה להרוויח סכום של כ-113 מיליון שקל.

נגה טכנולוגיות גייסה במהלך הרבעון הראשון סכום של 10 מיליון דולר מבנק המזרחי ומבנק הפועלים , בנוסף למזומנים שברשותה. על פי דו"ח הדירקטוריון של החברה, מיועדים סכומים אלה לתשלומי הריבית על האג"ח ולהוצאות נוספות שיהיה על החברה לשלם. כידוע, כל עוד לא מצליחה קרן הון סיכון לממש את השקעותיה, אין לה כמעט הכנסות מלבד הכנסות מדמי ניהול, שהסתכמו ברבעון הראשון בכ-200 אלף שקל.

בסופו של דבר, מי שמאמין כי החזקותיה העיקריות של נגה טכנולוגיות הן ברות מימוש בטווח הזמן הנראה לעין - הרי שיש לו סיבה טובה להתעניין בביצועיה ואולי גם לרכוש את המניה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully