וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מתחזקות העליות במדדים המובילים - הנאסד"ק מוסיף כ-2%; אולטיקום קופצת בכ-11%

גיא ימין

31.5.2001 / 21:37

אולטיקום תפרסם את דו"חותיה לרבעון הראשון לאחר המסחר; מניית אודיוקודס מאבדת 8% בעקבות הורדת המלצה של מורגן סטנלי

עם התקדמות המסחר הולכות ומתחזקות העליות במדדים המובילים בוול סטריט, כך שחודש מאי עשוי להסתיים באקורד חיובי על אף הירידה המצטברת בשיעור של 8.7% בנאסד"ק בשלושת ימי המסחר האחרונים. בשעה זו מוסיף מדד מניות הטכנולוגיה 2.3% אל מעבר למחסום 2,100 הנקודות, וגם מדד הדאו ג'ונס מצטרף למומנטום החיובי עם עלייה של 0.7%.

נראה כי אין בעליות היום בכדי להצביע על התמוססות החששות בוול סטריט מפני העתיד לבוא. זרם של אזהרות רווח לרבעון השני צפוי להתחיל לחלחל לשווקים בימי המסחר הקרובים, כאשר ההערכות הן כי חברות הטלקום והטכנולוגיה המנויות על מדד ה-S&P יצביעו על ירידות ממוצעות של 55% ו-39% ברווחיהן, בהתאמה, לעומת הרבעון המקביל.

היום, על כל פנים, גם הורדות ההמלצות של האנליסטים בבתי ההשקעות לענקיות הטכנולוגיה במגזרים השונים אינן מונעות את העליות. בית ההשקעות CIBC הוריד את המלצתו למניית JDS יוניפייז (סימול: JDSU) מ"קנייה חזקה" ל"החזק", אך זו מוסיפה 1.5%. במקביל, הוריד בית ההשקעות רוברטסון סטיבנס את תחזית הרווח לאורקל (סימול: ORCL) - מה שלא מפריע למניה לשפר צפונה ב-8.6%, לאחר ירידות חדות שרשמה אתמול.

בשווקים ממתינים למדד האבטלה של חודש מאי

לחדשות הרעות הממשיכות לזרום מצד ענקיות הטכנולוגיה, כמו סאן מיקרוסיסטמס שפירסמה אזהרת רווח אמש לאחר המסחר, מתוספים סימנים המעידים על חולשה בשווקים האירופיים. כך, נתונים המעידים על עלייה באבטלה בצרפת עשויים לבשר רעות לחברות אשר קיוו כי המשך הצמיחה באירופה יאפשר להן לעמוד בתחזיות.

נתוני אבטלה צפויים להתפרסם גם בשוק האמריקאי, כאשר מחר ידווחו נתוני האבטלה לחודש מאי. אלה צפויים להסתכם ב-4.6% - ירידה של 25 אלף משרות מחודש אפריל. מדדים שונים הנוגעים למספר הבקשות החדשות לדמי אבטלה לא הצביעו על מגמה חד משמעית: בעוד שכמות הבקשות גדלה בשבוע שהסתיים ב-26 במאי, הממוצע של ארבעת השבועות האחרונים הצביע על ירידה בכמות לעומת חודש אפריל.

חוזה נוסף לפאנדטק מרים את המניה

המניות הישראליות נסחרות במגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים. פאנדטק מוסיפה עתה 7% למחיר של 9.1 דולרים, לאחר שבשלושת ימי המסחר האחרונים איבדה המניה 8.5%.

החברה דיווחה היום על חוזה לאספקת מוצר ה-Fundtech Banker לשירותי סליקה ליוניון בנק מקליפורניה. המוצר יאפשר לבנק לספק ללקוחותיו שירותי בנקאות באינטרנט וישתלב בתשתית האינטרנט הקיימת של הבנק.

יוניון בנק בקליפורניה מחזיק בנכסים בשווי כולל של 33.7 מיליארד דולר והוא הבנק המסחרי השלישי בגודלו במדינה.

הודעה זו מתוספת לחוזה נוסף עליו דיוחה פאנדטק אתמול, לאספקת פתרונות ניהול מזומנים אלקטרוניים בסינגפור, עם בנק Overseas Union Bank - חוזה אותו העריכו בבית ההשקעות פייפר ג'פרי בסכום של מיליון דולר לכל הפחות.

אולטיקום מטפסת לקראת הדו"חות

גם אולטיקום בולטת בעליות היום, לקראת פרסום דו"חותיה לאחר המסחר. מניית החברה מוסיפה עתה 11.2% למחיר של 27.2 דולר. בבית ההשקעות ג'יי.פי מורגן מצפים כי החברה תעמוד ואולי אף תעקוף את תחזית המכירות של 16.2 מיליון דולר ואת התחזית לרווח של 9 סנט למניה.

ממגמת העליות לא נהנית אודיוקודס , ומניית החברה מאבדת עתה 7.8% למחיר של 8 דולרים. בבית ההשקעות מורגן סטנלי הורידו את ההמלצה למניה מ"תשואת יתר" ל"נייטרלי" בעקבות הערכה כי חברות הטלקום עדיין לא חזרו להיקפי ההשקעות טרם המשבר. בשל כך מורידים האנליסטים את תחזית ההכנסות ל-2001 מ-56 מיליון דולר ל-52 מיליון דולר.

עוד בולטות היום מניות אי.אס.סי שעולה ב-11.5% למחיר של 27.8 דולר, אפי שקופצת ב-12% למחיר של 24.9 דולר ונור שמאבדת 6.9% למחיר של 4.6 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully