וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עוד רבעון של צמיחה לאולטיקום: מכירות של 17 מיליון דולר - עלייה של 93% לעומת הרבעון המקביל

גיא ימין

1.6.2001 / 0:08

החברה עקפה את תחזיות האנליסטים למכירות של 16.2 מיליון דולר; רשמה רווח של 10 סנט למניה, לעומת ציפיות לרווח של 9 סנט בלבד; המניה זינקה היום ב-11.5% לקראת הדו"חות

את הרבעון הראשון של 2001, המסתיים עבור אולטיקום בחודש אפריל, מסיימת החברה בקול תרועה רמה. כפי שכבר צפו האנליסטים, ביניהם אלו מבית ההשקעות ג'יי.פי מורגן, הצליחה אולטיקום לעקוף את התחזיות המוקדמות - נתון מרשים בהתחשב בסביבת ההוצאות הנוכחית.

החברה מדווחת היום על מכירות של 17 מיליון דולר ברבעון - זינוק של 93% לעומת הרבעון המקביל. השורה העליונה מצביעה על שיפור גם לעומת הרבעון הרביעי של 2000, בו הציגה אולטיקום מכירות של 15.2 מיליון דולר. יתר על כן, תוצאות אלו מבטאות צמיחה גדולה מתחזיות האנליסטים, שצפו מכירות של 16.2 מיליון דולר. אין בתוצאות של היום כדי להפתיע, שכן אולטיקום מציגה צמיחה רבעונית עקבית בכל אחד מהרבעונים של שלוש השנים האחרונות.

השיפור ניכר גם בשורה התחתונה, ושוב מצליחה אולטיקום לעקוף את התחזיות. בעוד שבג'יי.פי מורגן ציפו לרווח של 9 סנט למניה, הציגה החברה רווח של 10 סנט למניה. לשם השוואה, ברבעון הראשון של 2000 הציגה אולטיקום, המספקת תוכנות למערכות תקשורת של מפעילי טלפוניה סלולרית וקווית ושירותי תקשורת לאינטרנט, רווח של 3 סנט למניה בלבד.

המניה הוסיפה 52% מאז תחילת אפריל

"אלו זמנים מאתגרים בתעשיית הטלקום. ספקי שירות, שהם הלקוחות שלנו, מקמצים בהוצאות ובוחרים להתמקד בשירותי ערך מוסף המאפשרים להם להניב רווחים מלקוחותיהם. מעמדה האיתן של אולטיקום באספקת שירותים אלה הוא מנוע הצמיחה של החברה", אמר בתגובה לדו"חות שון אוסבורן, נשיא ומנכ"ל אולטיקום.

החברה סיימה את הרבעון הראשון עם קופת מזומנים של 214.1 מיליון דולר - בכ-5.2 מיליון דולר יותר מברבעון המקביל. קופה זו הניבה לאולטיקום הכנסות מימון משמעותיות של 2.8 מיליון דולר ברבעון.

לקראת פרסום הדו"חות זינקה מניית החברה, בה מחזיקה קומברס בשיעור של 75%, ב-11.5% למחיר של 28 דולר. מחיר זה משקף לאולטיקום שווי של 1.13 מיליארד דולר - רחוק בכ-55% ממחיר שיא של 2.5 מיליארד דולר, אך עלייה של 52% מאז תחילת אפריל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully