וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אקוויטי 1, מקבוצת גזית גלוב, רוכשת את UIRT האמריקאית ב-66 מיליון דולר

שלומי גולובינסקי

1.6.2001 / 8:49

שווי העסקה 155 מיליון דולר; מחצית מהעסקה תתבצע במזומן והיתרה במניות; ל-UIRT כ-25 נכסים מניבים בפלורידה וטקסס

חברת הנדל"ן המניב אקוויטי 1 , מקבוצת גזית גלוב , שבשליטת חיים כצמן ודורי סגל, רוכשת את חברת הנדל"ן המניב UNITED INVESTORS REALTY TRUST (UIRT) הנסחרת בנאסד"ק (סימול UIRT). אקוויטי 1 תשלם תמורת החברה האמריקאית סכום של כ-66 מיליון דולר, כאשר מחיצתו במזומן ומחציתו במניות של אקוויטי 1 שיונפקו לבעלי המניות של UIRT. מניות UIRT רשמו אמש ירידה של 3.6% בנאסד"ק, והן משקפות לחברה שווי שוק של 50 מיליון דולר.

כמות המניות הסופית של אקוויטי 1 שתונפק לבעלי המניות של UIRT עדיין לא נקבעה, והיא תלויה במחירן הממוצע של מניות אקוויטי 1 במהלך 20 הימים שיקדמו להשלמתה בפועל. באקוויטי 1 אומרים כי שוויה של העסקה מוערך ב-155 מיליון דולר, והוא כולל את הוצאות השלמת הרכישה, את חובה של UIRT, המסתכם ב-82 מיליון דולר, וכמובן, התשלום לבעלי המניות שלה.

UIRT מחזיקה ב-25 נכסים מניבים בפלורידה וטקסס, מרביתם מרכזי קניות מעוגני סופרמרקטים. אקוויטי 1 עצמה מחיקה כיום ב-61 נכסים בפלורידה ובטקסס, המשתרעים על שטח של כ-600 אלף מ"ר ובזכויות ב-9 שותפויות. היקף הנכסים של אקוויטי 1 (לפני הרכישה) מסתכמים בכ-523 מיליון דולר ושווי השוק שלה נאמד ב-163 מיליון דולר.

לפני כשבוע רכשה אקוויטי 1 מחברת CFE-CENTREFUND, אף היא מקבוצת גזית-גלוב, את CEFUS, חברת בת בבעלות מלאה של CFE. בבעלותה של CEFUS כ-28 נכסים מסחריים בפלורידה ובטקסס ועוד זכויות בשותפויות שלהן הכוללות 9 מרכזים מסחריים נוספים בפלורידה ובטקסס. הרוב המוחלט של המרכזים המסחריים מעוגנים ע"י רשתות סופרמרקט ו/או רשתות בתי מרקחת. אקוויטי 1 רכשה את CEFUS ב-10.5 מיליון ממניותיה - שהם כ-120 מיליון דולר.

אקווטי 1 סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם הכנסות של 9.8 מיליון דולר, המהות גידול של 22%, ורווח נקי של 3.3 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully