וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית המשפט האריך בשמונה חודשים את צו הקפאת ההליכים נגד חברת י. מושקוביץ

הארץ

1.6.2001 / 9:11

הצו הוצא לפני כחודש לאחר שהחברה הפסיקה את המסחר במניותיה וביקשה לפעול תחת נאמן

מאת אבי שמול

שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה בלהה גלאור האריכה אתמול בשמונה חודשים את צו הקפאת ההליכים נגד חברת הבנייה י. מושקוביץ; ההחלטה התקבלה לבקשת עו"ד ארז אהרוני ממשרד זיסמן, אהרוני וגייר, שהציג תוכנית הבראה להחזרת חובות החברה, המוערכים בחצי מיליארד שקל. התוכנית שהציג אהרוני כוללת מכירת נכסים של החברה, קיצוץ בהוצאות ושמירה על צבר העבודות הנמצא בביצוע.

צו הקפאת ההליכים הוצא לפני כחודש לאחר שהחברה, הנמצאת בשליטת הקבלן יוסי מושקוביץ (45%), הפסיקה את המסחר במניותיה וביקשה לפעול תחת נאמן - בניסיון למנוע הידרדרות למצב של פשיטת רגל. י. מושקוביץ סיימה את 2000 עם הפסד של 31 מיליון שקל, שגרם לגירעון של 4.7 מיליון שקל בהון העצמי. על פי מאזני החברה, הסתכם הערך החשבונאי של נכסי החברה ב-536 מיליון שקל.

הנאמן, הכלכלן משה סולומון, מנהל בחודש האחרון מו"מ למכירת נכסים מול "מתעניינים במחירים סבירים".

מתוכנית ההבראה עולה כי החזרת החוב לבנק הפועלים, שמסתכם ב-316 מיליון שקל, תמומן בעיקר ממכירת פרויקט הבנייה בשכונת יד אליהו בתל אביב. בנוסף, מכירת פרויקט גני סלע בנשר עשויה להניב כ-15 מיליון דולר.

החוב לבנק דיסקונט מסתכם ב-60 מיליון שקל, והוא ימומן ממכירת דירות ברמות יצחק, בית שמש וחנויות במרכז המסחרי של נשר. החוב לבנק בינלאומי לישראל מגיע ל-34.3 מיליון שקל, והוא ימומן מפרויקט בית גלים.

החוב לבנק טפחות מגיע ל-13.2 מיליון שקל, והוא ימומן מפרויקט בטבעון. בנוסף, לחברה חובות גם לבנק מרכנתיל (2 מיליון שקל), לבנק דיסקונט למשכנתאות (2.1 מיליון שקל), ולבנקים המזרחי ואוצר החייל (300 אלף שקל לכל בנק).

אתמול התברר כי הנאמן פועל גם להפחתת ההוצאות החודשיות הנחוצות להפעלת החברה, מסכום של 1.4 מיליון שקל בחודש - ל-800 אלף שקל בחודש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully