וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: לאחר עליות אמש - הדולר שומר על יציבות ברמה של 4.138 שקלים

שלומי גולובינסקי

1.6.2001 / 9:18

כלכלני לאומי: בתקופה זו קיימים שני גורמים המשפיעים בכיוונים שונים על התנהגות הדולר: המצב המדיני-בטחוני ומנגד, מרווח הריביות הקיים בין ישראל לבין ארה"ב

לאחר העליות שנרשמו אמש בשערו של הדולר, במהלך המסחר שהתקיים לאחר קביעת שערו היציג, התחדש הבוקר המסחר בשו"ק המט"ח, כשהדולר שומר על יציבות. בשעה זו נסחר המטבע האמריקאי ברמה של 4.138 שקלים, המשקפת התחזקות של 0.13% מרמת השער היציג שנקבעה אתמול.

סוחרים בשוק מעריכים כי העלייה שנרשמה אתמול בשערו של הדולר הובלה על ידי סוחרים שפתחו אופציית שורט על הדולר, מתוך מחשבה כי שערו עתיד לרדת בימים הקרובים. אולם, התקרבותו של סל המטבעות (שהדולר מהווה בו מרכיב חשוב) לעבר הגבול התחתון של רצועת הניוד, לצד התחזקותו של הדולר, גרמה לאותם סוחרים לסגור את הפוזיציה על ידי רכישת דולרים, פעולה שגרמה לעלייה בשערו של המטבע האמריקטי.

כלכלני בנק לאומי מצינים בסקירתם השבועית כי בתקופה זו קיימים שני גורמים המשפיעים בכיוונים שונים על התנהגות הדולר: המצב המדיני-בטחוני והתנודתיות הקיימת בבורסת הנאסד"ק, מול מרווח הריביות הקיים בין ישראל לבין ארה"ב ותנועות ההון פנימה לשם תשלום המשכורות, בפרט בענף הטכנולוגיה. בבנק אומרים כי עד עתה הדומיננטיות של אלה האחרונים הורגשה ביתר שאת, והביאה להמשך מגמת הייסוף בשבועות האחרונים.

כלכלני בנק הפועלים ממליצים בסקירתם השבועית לשמור על החזקה של 15% מתיק השקעות סולידי במט"ח. בבנק אומרים, כי מחצית מסכום זה ממולץ להפנות לאפיקים הצמודים ליורו, עקב שחיקתו המתמשכת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully