וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: שבוע המסחר הסתיים בעליות שערים נאות

עמרי כהן

4.3.2005 / 23:40

נאסד"ק עלה ב-0.6% ל-2,070 נקודות והשלים עלייה שבועית של 0.3%. דאו ג'ונס טיפס לרמתו הגבוהה ביותר מאז יוני 2001 - 10,940 נקודות - והשלים עלייה שבועית של 0.9%

בבורסות של וול סטריט הסתיים שבוע המסחר בעליות שערים נאות, על רקע גידול חד מהצפוי בהיקף יצירת המשרות החדשות בארה"ב. גורמים בשוק העריכו כי גידול זה מצביע על האפשרות שהמשק האמריקאי מתחזק, אך לא בקצב גבוה מספיק כדי שיוכל להחיש את קצב האינפלציה. על רקע הנחה זו התמתנו החששות להגברת קצב העלאות הריבית בארה"ב. שוקי המניות הגיבו בחיוב ובראשם נציגות המגזר הבנקאי.

מדד נאסד"ק עלה ב-0.6% ל-2,070 נקודות והשלים עלייה שבועית של 0.3%. מדד דאו ג'ונס טיפס לרמתו הגבוהה ביותר מאז יוני 2001 - 10,940 נקודות - לאחר שהוסיף 1% והשלים עלייה שבועית של 0.9%. ברמתו הנוכחית רחוק הדאו ג'ונס רק ב-7.2% משיא כל הזמנים - 11,722 נקודות.

תרו דיווחה אמש לאחר סיום המסחר כי מכרה לחברת אלטרנה את זכויות ההפצה בצפון אמריקה של שתי התרופות המקוריות שפיתחה, ה-Kerasal וה-ElixSure. ההסכם בין שתי החברות מקנה לתרו ייצור בלעדי של התרופות, מכירתן לאלטרנה והכנסות נוספות בגין תמלוגים על מכירות התרופה לצרכנים. בנוסף מקנה ההסכם לתרו אופציה לרכישת 5% מאלטרנה. לאחרונה מוקנית האופציה לרכישת הזכויות על התרופות בשוק הצפון אמריקאי. תרו עלתה בתגובה ב-4%.

מגד, ירדה מניית ענקית הגנריקה הישראלית טבע ב-0.5% ל-29.4 דולר. השבועון האמריקאי Buisness Week העריך שחברת התרופות אימפקס, אשר שותפה עם טבע בפיתוח ושיווק של 12 תרופות, עשויה להירכש לפי שווי של 1.5 מיליארד דולר. במריל לינץ' העריכו כי אחת המועמדות לרכישה היא טבע עצמה.

חברת ג'קדה הישראלית הזהירה היום מפני ירידה בהכנסותיה ברבעון הראשון של 2005 והוסיפה כי במסגרת מהלך של רה ארגון תפטר כ-12% מכוח האדם שלה, במטרה להקטין את הוצאותיה השנה בכ-1.9 מיליון דולר. בתגובה ירדה המניה ב-5.3%.

ג'קדה, המפתחת פתרונות תוכנה להאצת השיפור העסקי בארגונים, השיקה אשתקד את פתרון ה-Jacada Fusion, המיועד לייעל את עבודתם של נציגי השירות במוקדי שירות לקוחות ארגוניים. המנכ"ל גדעון הולנדר ציין כי הוא מרוצה מהאופן שבו קיבל השוק את הפתרון החדש, אולם המעבר למכירת פתרונות למוקדי שירות לקוחות האריך לג'קדה את תהליך המכירה וצמצום הפער דורש רה ארגון בחברה.

ווקלטק דיווחה היום כי קיבלה אזהרה מבורסת נאסד"ק לפיה היא אינה עומדת בתנאי הסף להציג הון עצמי מינימלי של 10 מיליון דולר. ווקלטק ציינה כי סיפקה לנאסד"ק תוכנית להגדלת ההון העצמי שלה, אולם אם זו לא תתקבל היא תשקול אפשרויות אחרות, כגון מעבר לרשימת המניות הקטנות (Nasdaq Small Cap Market). מניית ווקלטק הגיבה להודעה בירידה של 7%.

אם סיסטמס הוסיפה 2.2% ל-24.8 דולר והשלימה עלייה של כ-5% בארבעה ימים רצופים של מסחר במגמה חיובית. בבית ההשקעות WR המברכט העלו אתמול את מחיר היעד למניה ל-30 דולר וחזרו על המלצת "קנייה". "אם סיסטמס היא המניה הנבחרת שלנו ל-2005. עלייה של כ-72% במחיר המניה מיוני אשתקד, היתה רק קצה הקרחון מבחינת הזדמנויות הצמיחה שעומדות בפני החברה בשנים הקרובות", ציין האנליסט דניאל אמיר בסקירתו.

מנגד, סבלה מניית סימטרון מירידה של 10% ל-1.7 דולרים, לאחר שהחברה פירסמה את תוצאותיה לרבעון הרביעי. סימטרון דיווחה על גידול של 21% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-6.4 מיליון דולר, אשר שיקף גם גידול של 6% בהשוואה לרבעון השלישי. עם זאת שהלימה החברה רבעון שלילי שני ברציפות, כאשר דיווחה על הפסד נקי של 249 אלף דולר, לעומת רווח רבעוני של 272 אשתקד.

רדוור הוסיפה 3% ל-26.6 דולר והשלימה זינוק של 18% תוך פחות משבועיים.

אינטרנט זהב עלתה ב-1% ל-7.4 דולרים, והשלימה טיפוס של כ-36% מתחילת השנה. השבוע החלה מניית אינטרנט זהב להיסחר גם בבורסה של תל אביב, לאחר שהחברה השלימה את הליך הרישום הכפול. במהלך מארס תצורף המניה למדד ת"א 100, למדד ת"א 75 ולמדד התל-טק.

פורמולה דיווחה אמש על השלמת העסקה עם קרן פימי. במסגרת העסקה השקיעה פימי בפורמולה 36 מיליון דולר תמורת 2.4 מיליון מניות. העסקה בוצעה לפי מחיר של 15 דולר למניית פורמולה. היום עלתה פורמולה ב-2.6% ל-20.4 דולר והשלימה זינוק של כ-36%, מאז דווח לראשונה על העסקה לפני קצת יותר מחודשיים.

מעליות שערים נהנו היום גם טי.טי.איי (5.5%) וריט טכנולוגיות (4.4%). מנגד, סבלו מירידות אלדין (2.8%), גורונט (3.5%) ואלביט מערכות ראיה (13.6%).

בגזרה המקרו כלכלית קיבלו המשקיעים בשמחה נתונים לפיהם בפברואר נוספו למשק האמריקאי 262 אלף משרות חדשות, בהמשך לעלייה של 132 אלף במספר המשרות בינואר. בוול סטריט ציפו לעלייה מתונה יותר ל-225 אלף משרות. עם זאת, שיעור הבלתי מועסקים במדינה דווקא עלה בחודש שעבר ל-5.4%, מ-5.2% בינואר. תחזיות הכלכלנים צפו כי שיעור המובטלים בארה"ב יוותר 5.2%.

בנוסף, דווח בארה"ב כי בפברואר ירד ביטחון הצרכנים זה החודש השני ברציפות. מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן ירד ל- 94.1 נקודות, מ-95.5 נקודות בינואר. היקף ההזמנות ממפעלים בארה"ב גדל בינואר ב-0.2% ,לעומת גידול של 0.5% שנרשם בדצמבר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully