וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפועלים עלתה 1.5% ומשכה את הבורסה לשיא חדש

ניצן כהן

7.3.2005 / 17:02

מנהלי הפועלים העריכו כי לא צפויה פגיעה מהותית בעסקי הבנק. עו"ף עלה ב-1.1% וסגר מעל רמת ה-660 נקודות


לאחר יציבות שנרשמה בפתיחת המסחר הבוקר בבורסה, עברו המדדים המובילים לעליות שערים של עד 1%, מה שהביא את מדד המעו"ף לשיא חדש תוך שהוא שובר את רמת 660 הנקודות. בכירים בשוק ההון אמרו הבוקר כי קיים חשש כבד מהתפתחות חקירת המשטרה נגד בנק הפועלים. "אם החקירה תצביע על מעורבות עמוקה של הבנק בפעילות הנוגדת לכאורה את חוק איסור הלבנת הון, עלולה להיות לכך השפעה מהותית על הפעילות הבינלאומית שלו", אמר אחד הבכירים.

אתמול אמר מנהל השקעות בכיר באחד מבתי ההשקעות הזרים, שפעילים מאוד במניות הבנקים הגדולים כי פשיטה של חוקרי המשטרה על משרדי ההנהלה של בנק היא בשבילו המלצת מכירה. "זה לא טוב לעסקים של בנק כששוטרים מסתובבים בין הרגליים של פקידים, מחפשים מסמכים על לקוחות ומזמנים אותם לחקירה. במצב כזה, לפחות עד שיתבהרו העניינים - אני לא רוצה להיות שם", אמר.

בשעה האחרונה השתנו מעט הקולות בבורסה, כשההערכה הרווחת כרגע היא שהשפעת חקירת המשטרה על פעילותו העסקית של הבנק תהיה בשוליים, ולכן הירידות אתמול במניה משקפות את רמת הסיכון החדשה, כלומר - פוטנציאל הירידות של המניה מוצה. מה שבטוח, שכרגע עוד מוקדם לבחון את האמירות האלה במבחן המציאות.

בשעה האחרונה קיימה הנהלת הפועלים שיחת ועידה עם האנליסטים המסקרים את המניה. במהלך השיחה טענו מנהלי הבנק כי עיקר הנזק של הבנק הוא לטווח הקצר. לשאלת אחד האנליסטים על מידת החשיפה של הבנק במקרה של החרמת כספים, ענה היועץ המשפטי כי מדובר בחשיפה של 60 מיליון דולר, אולם יו"ר הבנק, שלמה נחמה, שהתפרץ לדבריו טען שמדובר במיליונים בודדים.

בתגובה לדברים התחזקו העליות במניית הפועלים , שירדה בפתיחת המסחר בשיעור של 2%, והיא מתבססת ברמה של 15.8 שקל, רמה הגבוהה ב-1.5% מהמחיר בפתיחת המסחר. בכל מקרה, העצבנות במניית הפועלים ניכרת. "בכל פעם שהמניה עולה לרמות מחירים הקרובות ל-16 שקל למניה, מציף גל מכירות את הנייר שלוחץ את מחירו לרמות של 15.5 שקל", אמר בכיר באחד הבנקים הזרים המעורבים בפעילות במניה. הדבר מקבל ביטוי גם בהיקפי המסחר הגבוהים במניה, שהסתכמו ב-207.5 מיליון שקל. מנגד, רשמה מניית לאומי עליות של כ-4%, במחזור שהסתכם ב-140.6 מליון שקל.

מדד המעו"ף סגר ברמה של 660.48 נקודות, עליות של 1.1%, מדד ת"א 100 עלה ב-1.1% ל-688.17 נקודות והתלטק 15 עלה ב-0.7% ל-432.89 נקודות. מחזורי המסחר היו גבוהים והסתכמו בכ-1.2 מיליון שקל. הדולר היציג נחלש ב-0.25% ל-4.331 שקלים. היורו הוסיף 0.33% לרמה של 5.717 שקלים.

היום עמד שוק ההון במבחן עוצמה חשוב. בנק הפועלים, למרות החקירה המתנהלת נגדו, יגייס כמיליארד שקל באיגרות חוב והמדינה תגייס היום למעלה ממיליארד שקל בהנפקת איגרות חוב כך שבסך הכל יגויסו היום בבורסה של תל אביב למעלה מ-2 מיליארד שקל.

ליפמן עלתה ב-1.4% לאחר שהחברה קיבלה הזמנות בהיקף שלך 4.8 מיליון דולר מטורקיה. בזק ירדה ב-1.8% למרות שאתמול העניקה ענקית הפיננסים הבינלאומית, דויטשה בנק, למניה מחיר יעד של 6.1 שקלים. מכתשים אגן עלתה ב-2.5% וטבע סגרה בעליות של 0.4%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully