וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשיא התאחדות המלונות: יש להפקיע מתן אישורי טיסה לישראל ממינהל התעופה האזרחית

עירית רוזנבלום

7.3.2005 / 14:32

לדברי אבי אלה "החלטות מינהל התעופה האזרחית בכל הנוגע לאישור ובעיקר לאי אישור של טיסות מהעולם לישראל, מהוות פגיעה קשה בתיירות ובכלכלה ומנוגדת למדיניות 'השמיים הפתוחים'""להוציא מידי מינהל התעופה האזרחית את הסמכות לאישור טיסות ונחיתות בארץ ולהעבירה לגוף אשר יראה לנגד עיניו את האינטרסים של כלל המשק", כך קרא אתמול נשיא התאחדות המלונות, אבי אלה, לשר התיירות.לדבריו, גוף זה צריך להיות מורכב מנציגי משרדי האוצר, החוץ, התחבורה והתיירות ונציג לשכת התיאום של המעסיקים. לדברי אלה, מנהל התעופה האזרחית צריך לתפקד כגוף אשר סמכויותיו יוגבלו לבקרת איכות מקצועית ובחינת היכולת הטכנית של קיבולת הטיסות. "החלטות מינהל התעופה האזרחית בכל הנוגע לאישור ובעיקר לאי אישור של טיסות מהעולם לישראל, מהוות פגיעה קשה בתיירות ובכלכלה ומנוגדת למדיניות 'השמיים הפתוחים' שהתקבלה על ידי הממשלה", טוען אלה.עמדה זו של התאחדות המלונות הוצגה בפני שר התיירות, אברהם הירשזון, במכתב דחוף שנשלח אליו היום (שני), לאור סירובו של מינהל התעופה לאשר לחברות להוסיף קווים בטיסותיהן לישראל.
לאחרונה דחה מינהל התעופה את בקשת חברת אוסטריאן איירלינס ממשרד התחבורה להוספת 3 טיסות שבועיות לישראל כתוצאה מגידול בביקוש ואחוזי תפוסה גבוהים.

לדברי אלה, במקרה של חברת אוסטריאן איליינס לבדה, תוספת של 3 טיסות שבועיות, כאשר 70% מהטסים הינם תיירים, מונעת הגעתם של כ-20 אלף תיירים בשנה ומונעת הכנסה של כ-30 מיליון דולר למדינה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully