וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר חוזר שנה וחצי לאחור - ירד ל-4.299 שקלים

נתן שבע

9.3.2005 / 17:22

למרות היחלשות הדולר, רצועת האלכסון עדיין רחוקה משמעותית ממצב שבו בנק ישראל יתערב וירכוש דולרים. היורו היציג הוסיף 0.64% ל-5.748 שקלים


הדולר היציג נקבע מתחת לרמה של 4.30 שקלים, ואיבד 0.12% ל-4.299 שקלים - רמה בה לא ביקר בה בשנה וחצי האחרונות. מחדרי העסקות מדווחים על מחזורים רגועים, זאת לעומת הפעילות הערה שהיתה בהם אתמול. היורו היציג טיפס ב-0.64% ל-5.737 שקלים.

אתמול נחלש הדולר לרמה של 4.306 שקלים בעקבות מכירות של זרים, שחלקם הימרו על היחלשותו של השקל קודם, ועכשיו מנסים למנוע או לצמצם הפסדים. בנוסף, ממשיכים הלקוחות הזרים למכור דולרים ולהשקיע בשוק המניות המקומי. הסנטימנט השלילי בדולר בעולם נמשך, כשאל מול היורו ירד המטבע האמריקאי בכ-1% אל מעבר ל-1.33 דולר ליורו - רמה שבה לא ביקר מאז ינואר השנה, והיום הוא מאבד עוד 0.2%.

"הפרשי הריביות בין השקל לדולר כבר לא משחקים תפקיד", אומר אילן ויסקין, מנהל חדר העסקות בלאומי, "הסנטימנט כרגע הוא שלילי בדולר, כשפרסום נתונים כלכליים חיוביים על צמיחה עשוי, אולי, לאושש אותו. בינתיים, להערכתי, הגבול התחתון של הדולר הוא 4.28 שקלים, שאותו יתקשה לשבור", אומר ויסקין.

היחלשותו של הדולר אל מתחת לרמה של 4.30 שקלים מעוררת תהיות האם סל המטבעות יגיע לרצועת האלכסון, שמתחת לה עשוי בנק ישראל להתערב במסחר. כרגע נמצא סל המטבעות במרחק של מעל 20% מעל גבול הרצועה התחתון, כך שקיים סיכון קטן מאוד שאכן תהיה התערבות מעין זו.

משקלו של הדולר בסל המטבעות הוא כ-60%, כך שהתחזקות היורו שמשקלו בסל הוא כ-25%, מקזזת חלק מעליית סל המטבעות כולו. בנק ישראל התערב במסחר בפעם האחרונה רק בשנת 1997, ומאז גם כוחות השוק פועלים, כשלפי ההערכות אם הדולר ימשיך להיחלש תמיד יהיו קונים פוטנציאליים שיתמכו בו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully