וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מני מזוז החליט כי לא תיפתח חקירה נגד שר התחבורה מאיר שטרית בפרשת שביתת מטרודן

יובל יועז

9.3.2005 / 15:28

שר התחבורה פנה לנשיא ביה"ד הארצי לעבודה סטיב אדלר לאחר שזה פסק כי אין להפעיל חברת תחבורה נוספת בבאר שבע; היועמ"ש: הפנייה אינה ראויה אך לא מצריכה חקירה פלילית



מאת יובל יועז וניר חסון



היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לא יפתח בחקירה נגד שר התחבורה, מאיר שטרית, בעקבות פנייתו של השר לנשיא בית הדין הארצי לעבודה, השופט סטיב אדלר, לאחר פסיקתו בפרשת התחבורה הציבורית בבאר שבע. השופט אדלר פסק בניגוד לדעתו של השר כי הפעלת חברת תחבורה נוספת בבאר שבע במקום "מטרודן" אינה חוקית. לאחר הפסיקה התקשר השר שטרית לשופט אדלר.



דובר משרד המשפטים מסר כי מזוז סבור ששיחת טלפון בין שר או אישיות פוליטית לבין שופט על פסק דין שניתן איננה דבר ראוי ויש להימנע מכך. עם זאת, "בנסיבות המקרה הקונקרטי מדובר בשיחת טלפון שהתקיימה לאחר מתן פסק הדין, ולכן לא קיים חשש לשיבוש מהלכי משפט". מזוז הוסיף כי אין מקום לחקירה או לבדיקה בהיבט הפלילי, ולהשקפתו, הדברים צריכים להיבדק בהיבט הציבורי.



נהגי חברת "מטרודן", החברה שזכתה לפני כשנה וחצי במכרז להפעלת התחבורה הציבורית בבאר שבע, שובתים כבר יותר משלושה חודשים. בעתירה לבית הדין טענו הנהגים כי החלטת שטרית לאשר הפעלת חברה נוספת בעיר היא "שבירת שביתה", הפוגעת בזכות ההתארגנות ובחופש השביתה.



הנהגים פתחו בשביתה במחאה על תנאי העסקתם ועל סירובה של הנהלת החברה להכיר בוועד הנבחר ולהגיע עמם להסכם עבודה קיבוצי. מאז פרוץ השביתה התקיימו כמה פגישות בין הצדדים, שבהן לא הצליחו להגיע להסכם. נקודת המחלוקת העיקרית: דרישת הנהגים שייחתם עמם הסכם עבודה קיבוצי - שהנהלת החברה דוחה בתוקף. ההסתדרות תומכת בשביתה החל מראשיתה, ומעבירה לנהגים דמי שביתה חודשיים. מנגד, הצליחה הנהלת החברה להעביר לצדה חלק מהנהגים ונכון להיום שובתים 79 נהגים מתוך 130.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully