וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חשד: כספים שהולבנו בבנק הפועלים הועברו לחשבון במזרחי

יהונתן ליס

9.3.2005 / 18:47

(עדכון) המשטרה הקפיאה למעלה מ-6 מיליון שקל בחשבונו של הלקוח בסניף בן יהודה של בנק מזרחי; נחקר בכיר נוסף בפועלים; נעצר לקוח שלישי של סניף הפועלים בחשד לעבירות הלבנת הוןמאת יהונתן ליס, אלי אשכנזי ושירות "הארץ"המשטרה הקפיאה היום (רביעי) למעלה מ-6 מיליון שקל בחשבון בסניף בן יהודה של בנק המזרחי, ששייך לאחד מלקוחות סניף הירקון בבנק הפועלים, שנחקר בקשר להלבנת הון בפועלים. נבדק אם מטורו של הכסף בחשבון בבנק המזרחי בכספים שהולבנו בבנק הפועלים. בנוסף הוקפאו 10 מיליון שקל בחשבונות של לקוחות שונים בסניף הירקון בבנק הפועלים.

המשטרה עצרה היום לקוח שלישי של סניף הפועלים החשוד בעבירת הלבנת הון. שני הלקוחות שנעצרו אתמול שוחררו למעצר בית בן חמישה ימים וחקירתם נמשכת. בביתו של אחד משלושת הלקוחות שנחקרו נמצאו המחאות בסך 130 אלף דולר, והמשטרה בודקת כעת את מקור הכספים.

ליחידה הארצית לחקירות פשעים בינלאומיים (יאחב"ל) בפתח תקווה הגיע הבוקר לחקירה יעקב רוזן, חבר הנהלת בנק הפועלים ויושב ראש חברת הנאמנות שלו. רוזן הוא השני מבין בכירי הנהלת הבנק שנחקר באזהרה בפרשת הלבנת ההון בסניף ירקון. היום נחקר שוב באזהרה המשנה למנכ"ל בנק הפועלים, הממונה על הבנקאות הבינלאומית הפרטית, בארי בן זאב. במשטרה חושדים כי ידע על הלבנת הכספים שהתבצעה בסניף 535 בתל אביב ולא פעל למנוע אותה. אמש שוחרר למעצר בית.גירסת בן זאב נגבתה שעות ארוכות. במשטרה העריכו כי בקרוב ייחקרו בכירים נוספים בהנהלת הבנק, בעקבות ההערכה כי הסניף לא יכול היה לשמש כמכבסת כסף, מבלי שאיש מאנשי ההנהלה יידע על כך או יחשוד בפעילות הערה המתנהלת בו.כמו כן בודקת המשטרה חשד כי איש ממשל בכיר בחבר המדינות, שניהל, כנראה, חשבונות בסניף, ביצע מהלכים של הלבנת הון בחשבונות אלו. במקביל החלו החוקרים לבדוק אם איש העסקים ולדימיר גוסינסקי ביצע מהלכים פיננסיים לא-חוקיים במניות "מעריב" שבבעלותו, במסגרת הלבנות ההון בבנק ואם נעזר במניותיו לשם הלבנת ההון."ההאשמות נגדי הן טירוף מוחלט", כך אמר גוסינסקי בטלפון לאביגדור ליברמן. ליברמן סיפר על כך לסטודנטים במכללת עמק הירדן. "גוסינסקי אמר לי: 'אני מנהל מלחמה מול הקרמלין ופוטין, אני לא צריך כל מיני שטויות כאן. החשבונות שלי בארה"ב גדולים פי ארבעה מאשר בארץ ואף אחד לא בא אלי בטענות. אף גורם מהמשטרה או מהפרקליטות לא פנה אלי רשמית בעניין. אף אחד לא הציג לי שום דבר, אני כל יום רואה את שמי בכותרות, מה אני צריך לחשוב?", הוסיף ליברמן.המשטרה: החשדות למעורבותו של מליח גדוליםמעצרם של שלושה מבין עובדי הבנק הוארך אתמול ביומיים: איתמר מליח, הממונה בסניף על הצו לאיסור הלבנת הון, חשוד כי ידע על ההלבנות ולא פעל לחשפן. במשטרה טענו אתמול כי בעקבות החקירות ביומיים האחרונים, החשדות למעורבותו של מליח בהלבנה גדולים מכפי ששיערו קודם למעצרו.מעצרו של אלי אייזדרופר, מנהל בנקאות ישראל בסניף, הוארך בהסכמה בבית משפט השלום בפתח תקוה. אייזדרופר חשוד שייעץ לעובדים בסניף בעניין חברה שייתכן כי בחשבונה הולבנו כספים. לפי החשד, ניסה לעקוף את חוק איסור ההלבנה.מיכאל פרידמן, נאמן בחברת הנאמנות של הבנק, טען שהתריע במכתבים מאפריל 2004 על אפשרות הלבנות. במשטרה טענו כי התריע, אך לא עשה דבר מעבר לכך.עו"ד יהודה פרץ, החשוד שאישר רישומן של שתי חברות שפעילותן הבנקאית התקיימה בישראל, למרות שאינן פועלות בארץ, שוחרר למעצר בית עד יום ראשון. החשד הוא כי החברות הלבינו כסף בסניף.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully