וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבורסה מסיימת בעליות עוד שבוע חיובי

הרצל לקס

10.3.2005 / 17:01

המעו"ף עלה השבוע ב-0.6%. כי"ל ומכתשים בשיא של כל הזמנים. הירידות בשוק האג"ח כמעט שנמחקו. הפועלים איבדה השבוע 1.5%

שוק המניות הצליח לסיים שבוע חיובי נוסף, לאחר שבשעת המסחר האחרונה עברו המדדים המרכזיים מירידות קלות לעליות קלות. המעו"ף עלה ב-0.5% ל-658.35 נקודות, ת"א 100 עלה 0.3% ל-684.89 נקודות ואילו מדד התל טק איבד 0.7%. מחזור המסחר היום היה נמוך בהשוואה למחזור הממוצע בפברואר ותחילת מארס, שעמד על כמיליארד שקל, והוא הסתכם ב-690 מיליון שקל.

בסיכום שבועי עלה המעו"ף ב-0.6% ומדד התל טק איבד 1.5%. היום נפתח כאמור בירידות על רקע החולשה בוול סטריט אמש, שם איבד מדד נאסד"ק כ-0.6% ודאו ג'ונס ירד בכ-1%, בשל מחיר הנפט הגבוה שעלה על 54 דולר לחבית. ירידות חדות נרשמו בשוק האג"ח האמריקאי, והתשואה על אג"ח ל-10 שנים עלתה שם ל-4.52%. הפתיחה החיובית של וול סטריט היום תרמה להיפוך המגמה החיובי גם בתל אביב.

שוק האג"ח המקומי הגיב בירידות שערים לירידות שנרשמו אמש במיין סטריט. אך בדומה למה שאירע בשוק המניות, הופיעו גם בשוק האג"ח ביקושים לקראת סיום המסחר שהביאו לסיומו תוך ירידות קלות בלבד. השחרים הארוכים ירדו רק ב-0.1% והתשואה על השחר ל-9 שנים עומדת על 6.54%. הגלילים צמודי המדד סיימו בירידות של 0.2%-0.3% והתשואה על הגליל הארוך ביותר עלתה ל-4.12%.

טבע, שפתחה בפער חיובי של כ-2%, תפסה תאוצה עם פתיחת המסחר במניה בוול סטריט, שם היא נסחרת כבר ב-31 דולר, והובילה את המסחר בעלייה של 2.2% ובמחזור של 126 מיליון שקל.

בזק, שאיבדה אתמול כמעט 3% לאחר שאי.די.בי הודיעה על פרישה מהמכרז להפרטת החברה, פתחה גם הבוקר בירידות אבל מגמת המסחר התהפכה באמצע היום והמניה סיימה בעלייה של 1.8%. ההערכות בשוק כיום מדברות על שני מתמודדים, ואולי אחד, שיגיעו לקו הסיום במכרז, עובדה שוודאי תוריד את מחירה של בזק.

מניות הבנקים ריכזו השבוע עניין רב בעקבות פרשיית הלבנת ההון הגדולה בבנק הפועלים. התגובה של השוק לאירועים הללו עד כה היתה ירידה קלה במניית הפועלים, ומנגד עליות נאות בלאומי. בהמשך למגמה השלילית בסקטור הבנקאי אתמול, ירדה לאומי ב-0.6% והפועלים איבדה 0.8%. בסיכום שבועי "שילמה" מניית פועלים רק ב-1.5% על פרשיית הלבנת ההון הגדולה שנחשפה ביום ראשון.

כי"ל נסגרה בעלייה של 0.8% על רקע עסקת המיזוג הגדולה בענף הברום בין גרייט לייקס וקרומפטון, שעתידה להפחית את התחרות בענף. המניה נמצאת כעת במחרי שיא של כל הזמנים - 12.08 שקל, המשקף לה שווי שוק של למעלה מ-3.5 מיליארד דולר. החברה לישראל, המחזיקה ב-50% מכי"ל, עלתה ב-1.5% וגם היא נסחרת במחירי שיא.

גם מכתשים אגן הגיעה היום לשיא היסטורי. המסחר במניה נפתח בירידות, אך אלו הפכו לקראת הסיום לעלייה של 0.4%. המניה נעזרה ברוח גבית משתי העלאות מחירי יעד נוספות (לאחר מריל אתמול), מ-UBS ומדויטשה בנק. דויטשה ציין עם זאת כי החברה לא צפויה לשחזר ב-2005 את הביצועים המצויינים שלה מ-2004.

שטראוס עלית עלתה 2.6% לאחר הודעה על מכירת מתחם מפעל עלית בר"ג תמורת 44 מיליון דולר. החברה צפויה לרשום ברבעון האחרון של השנה רווח הון של 100 מיליון שקל בגין המכירה. פרוטרום בלטה בזינוק של 3.8%.

המניות הדואליות הגיבו ברובן לפערים שליליים וסיימו בירידות שערים. גיוון ירדה ב-2%, אלווריון נחלשה 0.8%, אלביט הדמיה איבדה 1.3% ונייס ירדה 1.8%.

היום החל המסחר במניית חלל תקשורת, מפעילת לווייני העמוס שהונפקה השבוע. ניירות הערך שהנפיקה החברה - מניות, אג"ח המרה ואופציות - ריכזו מחזור ער מאוד, והרווח למשקיעים בהנפקה עומד על כ-3% (5% למוסדיים). המניה ריכזה מחזור של כ-15 מיליון שקל, והמחזור באג"ח להמרה שהנפיקה החברה הגיע לכמעט 30 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully