וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג עלה ל-4.313 שקלים

הרצל לקס

10.3.2005 / 15:46

הבנק הבינלאומי: "כרגע הסנטימנט בארץ ובעולם הוא נגד הדולר - בטווח הארוך יותר הוא אמור לעלות". היורו היציג עלה ל-5.7846 שקלים


הנפילה בשערו של הדולר נבלמה ברמה של 4.3 שקלים. היום התחזק הדולר ב-0.33%, ושערו היציג נקבע על 4.313 שקלים. מאז יום שלישי ועד אתמול בערב איבד הדולר כ-1% מול השקל, בעיקר עקב קניות של שקלים מצד משקיעים זרים, וכן לנוכח החולשה של הדולר מול היורו ומטבעות עיקריים בעולם. היורו היציג עלה ב-0.83% ל-5.7846 שקלים.

"כרגע נראה שהמצב התייצב. ברמה של 4.3 שקלים נראים עכשיו ביקושים גם מצד משקיעים זרים שהשבוע בעיקר מכרו דולרים", אומר דרור זק"ש, מנהל חדר המסחר בבנק הבינלאומי. זק"ש מעריך כי הסנטימנט השלילי כנגד הדולר, המונע בעיקר מחולשתו בעולם, עשוי להימשך בשוק המט"ח המקומי, ורמה של 4.28 שקלים היא רמת התמיכה הבאה המסתמנת למטבע האמריקאי.

זק"ש מציין כי לטווח ארוך יותר צפוי הדולר להתאושש בעקבות צמצום נוסף בפער הריביות מול השקל: "מדד נמוך בפברואר יכול לגרום להורדת ריבית נוספת אצלנו, ובכל מקרה היא תמשיך לעלות בארה"ב. נתוני הצמיחה של ספר הבז' מלמדים על כך שמגמת העלאת הריבית מצד הפד תימשך".

בעולם מתחזק היורו מול הדולר ב-0.2% לרמה של 1.342 דולר ליורו. רמה זו נמוכה רק בכ-1.3% מהשיא ההיסטורי של 1.362 שהשיג המטבע האירופי בסוף 2004. זק"ש מעריך כי חולשת הדולר מול היורו, התורמת להתחזקות של רוב המטבעות בעולם מולו, אחראית רק לכשליש מהייסוף שרשם השבוע השקל, וכי רוב הייסוף נבע מפעילות של משקיעים זרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully