וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפסדיה של ארט אין עולים קומה: הפסד גולמי של כמיליון שקל - הגבוה ביותר מזה שנתיים

גולן פרידנפלד

3.6.2001 / 10:08

מחזור המכירות צנח ב-50% לעומת הרבעון הקודם והסתכם ב-1.9 מ' ש' בלבד; ההפסד הנקי הסתכם ב-3.9 מ' ש'

ארט אין , שבשליטת אלון פופקין, ממשיכה את הצלילה שלה, שבאה לידי ביטוי ברבעון הראשון של השנה הן בשורה העליונה והן בשורה התחתונה. הכנסות החברה צנחו בכ-50% ברבעון הנוכחי לעומת הרבעון הקודם וב-26% לעומת הרבעון המקביל, והסתכמו ב-1.9 מיליון שקל בלבד. בשורת הרווח - או ההפסד למעשה - מציגה ארט-אין הפסד של 3.9 מיליון שקל - גידול של 34% לעומת הרבעון הקודם וירידה של 23% לעומת הרבעון המקביל.

את מצוקת החברה אפשר לראות כבר בשורת ההפסד הגולמי, המסתכם בכמיליון שקל ומהווה שיא שלילי במהלך השנתיים האחרונות. אם במהלך הרבעון הקודם הסתכם מחזור המכירות של ארט אין ב-3.8 מיליון שקל ועלות המכירות הסתכמה ב-2.9 מיליון שקל, הרי שברבעון הראשון התייקרו העלויות באופן משמעותי, שכן על מחזור הנמוך ב-50% הוציאה החברה את אותו הסכום.

בשורת הרווח התפעולי מצבה של ארט אין אינו משתפר, הן לעומת הרבעון המקביל והן לעומת הרבעון הקודם, והיא רושמת הפסד של 3.6 מיליון שקל - גבוה ב-24% מהרבעון הקודם וגידול של יותר מפי שניים לעומת הרבעון המקביל.

קופת המזומנים של ארט אין הידלדלה אף היא ומסתכמת ב-7 מיליון שקל, לעומת 11 מיליון שקל שהיו בקופתה נכון לסוף שנת 2000. מרביתו של ההפרש (2.6 מיליון שקל) הלכה להקטנת האשראי של החברה מתאגידים בנקאיים ואחרים, מה שיכול להעיד על חששם של הגופים הגובים (במקרה הזה הבנקים) מאי פירעון של הלוואות שניתנו, והמבקשים לפיכך מהחברה לפרוע את התחייבויותיה לאלתר.

ארט אין ניסתה לייעל את פעילותה על ידי סגירת אתר הסחר האלקטרוני פורסייל (שחובותיו הגיעו לכ-8 מיליון שקל) שהיה בבעלותה, ועל ידי התרכזות במתן פתרונות טכנולוגיים בתחום האינטרנט ובתחום האיחסון (סטוריג'). אולם, נראה כי גם לאחר שהוציאה פעילות זו אל מחוץ למחוזותיה, הרי שהחברה עדיין ממשיכה להציג הפסדים כבר בשורת ההפסד הגולמי, כאמור.

מדיווחיה האחרונים של החברה עולה גם כי היא לא אמרה עדיין את המלה האחרונה בתחום הסחר האלקטרוני. במארס האחרון הודיעה החברה כי חתמה על הסכם עם בנק איטלקי בשם banca121, להקמת חברה משותפת שתעסוק במסחר אלקטרוני.

החברה המשותפת, sale italia4, תהיה בבעלות הבנק האיטלקי (78%), פורסייל הולנד (%18) ובידי צדדים שלישיים. אולם הנתון המעניין יותר הוא היקף ההשקעה בחברה החדשה - ארט אין והבנק האיטלקי החליטו להשקיע בה כ-5 מיליון דולר, כאשר 2.9 מיליון דולר יושקעו על ידי הבנק האיטלקי ו-1.1 מיליון דולר יושקעו על ידי החברה עצמה.

מנייתה של ארט אין נסחרת כיום בשווי של 40 אגורות, המקנה לחברה שווי שוק של 5.2 מיליון שקל בלבד. בשיאה הגיעה המניה לשווי של 15.7 שקל, והחברה אף הצליחה לגייס סכום של 12 מיליון שקל בבורסה התל אביבית לפני כשנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully