וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כור מזון לביהמ"ש: על החזר מע"מ להיות בערכים ריאליים

אמיר הלמר

3.6.2001 / 12:26

טוענת כי קיימת ציפייה לגיטימית להשבה ריאלית של כספים ששולמו לקופת המדינה; תובעת ממינהל המכס המע"מ החזרים של כ-1.3 מיליון שקל

חברת כור מזון הגישה בסוף השבוע שעבר תביעה לביהמ"ש המחוזי בתל אביב נגד מנהל המכס והמע"מ לקבלת החזרי מע"מ בסך של כ-1.3 מיליון שקל.

כור טוענת, באמצעות עו"ד יעקב פוטשבוצקי, כי על מינהל המכס והמע"מ להשיב את החזרי המע"מ שנפסקו לחברה בהתאם להסכם שנחתם בינה לבין המינהל, בערכים ריאליים ולא נומינליים, כפי שהושבו לה בפועל.

מכתב התביעה עולה כי כור מזון נכנסה לנעליה של יצרנית המיצים יפו-מור בע"מ, שנכנסה לפירוק, והעבירה לכור מזון את את הזכות לקבל החזרים ממע"מ תמורת חוב שחבה יפו-מור לכור מזון.

כור הגישה, לאחר המחאת הזכות, ערעור נגד החלטת מע"מ לדחות השגה שהגישה יפו-מור על שומות מע"מ שנערכו לה. לאחר דין ודברים, חתמו כור ומע"מ על הסכם לפיו תמחוק כור את הערעור ומינהל המכס והמע"מ ישלם לה את הסכומים שהיו במחלוקת.

בעקבות ההסכם, שילם מינהל המכס והמע"מ לכור מזון סך של כ-547 אלף שקל, הכוללים את הקרן והפרשי הצמדה ממועד ההחלטה בהשגה, אך לא ממועד תשלום המע"מ בפועל ע"פ החשבוניות.

כור מזון טוענת כי קיימת ציפייה לגיטימית להשבה ריאלית של כספים ששולמו לקופת המדינה, ותובעת כי ביהמ"ש יצהיר שהפרשנות הנכונה להסכם שנחתם בין כור מזון למינהל המכס והמע"מ קובע למעשה השבה ריאלית של סכומי ההחזר. במידה שתתקבל הטענה, ייאלץ המינהל להשיב לכור מזון סך של כ-1.35 מיליון שקל. (הפ' 714/01) טרם הוגש כתב הגנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully