וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ח.מר: בעקבות רכישת TMCS גדלו ההכנסות ברבעון הראשון ב-155% לכ-164 מיליון שקל

אלי דניאל

3.6.2001 / 13:11

הרווח הנקי הסתכם בכ-4 מיליון שקל; בחברה מעריכים כי היקף הפעילות בתחום התשתיות לתקשורת אלחוטית במקסיקו וברזיל יגדל ברבעונים הבאים בצורה משמעותית

ח.מר תעשיות , הפועלת בשוק התקשורת ונמצאת בשליטתו של חיים מר, מדווחת היום על רווח רבעוני של כ-4 מיליון שקל, רווח הנמוך בכ-2% מהרווח שהושג ברבעון המקביל.

הכנסות החברה גדלו ברבעון הראשון בכ-155%, בהשוואה לרבעון המקביל, והסתכמו בכ-164 מיליון שקל. הגידול בהכנסות נובע מאיחוד תוצאותיהן של החברות TMCS (אשר רכישתה מאי.סי.איי הושלמה במהלך הרבעון הראשון בתמורה לכ-5.8 מיליון דולר) ורוטל.קום, מפעילות החברה במקסיקו ומהגידול בהיקף העבודות אותן מבצעת החברה בתחום התשתיות לטלוויזיה בלוויין. יש לציין, כי בנטרול הכנסות TMCS ורוטל.קום, גדלו הכנסות החברה ב-כ-38% ל-88.8 מיליון שקל.

בחברה מציינים כי במהלך הרבעון הראשון חלה האטה מסוימת בפעילות בתחום התשתיות לתקשורת אלחוטית, בארץ ובעולם. עם זאת, בחברה מעריכים כי ברבעון השני והשלישי של השנה היקפי הפעילות שלה בתחום זה במקסיקו וברזיל יגדלו בצורה משמעותית, ומנגד, היקפי הפעילות בתחום תשתיות הפס הרחב יקטנו.

הרווח הגולמי של החברה הסתכם בכ-37.6 מיליון שקל, עלייה של כ-69% לעומת הרווח הגולמי ברבעון המקביל. עם זאת, למרות הגידול ברווח הגולמי, הרי ששיעור הרווח הגולמי נשחק לכ-22.9% לעומת 34.6% ברבעון המקביל. השחיקה בשיעור הרווחיות נובעת מפעילותה של TMCS המשווקת פתרונות מערכתיים לרשתות טלוויזיה בכבלים, תחום המאופיין בשיעור רווח הנמוך משמעותית משיעור הרווח הקיים בפעילותה הקבלנית (המסורתית) של החברה.

החברה רשמה הפסד של כמיליון שקל בגין חלקה בחברות הכלולות, וזאת בשל ירידת ערכן של מניות Conexant המצויות בידי נובוקום, מניות אשר ניתנו לנובוקום במסגרת העסקה בה מכרה ל-Conexant את חברת נובונט סמיקונדקטור, אשר איבדו כ-1.1 מיליון שקל משוויין.

כאמור, מר פועלת בשוק התקשורת, על כל גווניה. החברה מתמקדת בתחומי התשתיות לתקשורת אלחוטית (מהווה את התחום המרכזי לפעילות החברה בארץ ובחו"ל), המערכות, התשתיות רחבות סרט, מערכות הצפייה והמערכות לניהול משאבי אנוש.

החברה מציינת כי במהלך חודש מאי 2001 היא חתמה (באמצעות חברה בת הנמצאת בבעלותה המלאה) על הסכם עם אחד הזכיינים לטלוויזיה בכבלים בהיקף כספי של 13 מיליון דולר לאספקת ציוד עד לתום השנה. כמו כן, בתחילת הרבעון השני החלה החברה בפעילות בתחום התקשורת אלחוטית בפורטוגל, באמצעות החברה הבת, Mer Portugal.

ההון העצמי של החברה לתום הרבעון הראשון מסתכם בכ-78.2 מיליון שקל, והוא מהווה כ-20% ממאזן החברה. בחברה מציינים כי בשל הפיחות שחל בשערו של הריאל הברזילאי קטן ההון העצמי בכ-600 אלף שקל, וכי מאז תום הרבעון הראשון נמשך הפיחות בריאל הברזילאי. מניית החברה נסחרת בבורסה התל אביבית לפי שווי של כ-173.8 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully