וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השקעות הון זרות בארה"ב בינואר נסקו ל-91.5 מיליארד דולר - הסכום השני בגובהו מעולם; הדולר עולה מול היורו ל-1.3313 דולר

TheMarker

15.3.2005 / 20:07

זאת לעומת גירעון הסחר של ארה"ב שהסתכם בינואר ב-58.3 מיליארד דולר; גרינספאן שוב הזהיר מפני הגירעון בתקציב



השקעות הון זרות בנכסים בארה"ב נסקו בחודש ינואר ל-91.5 מיליארד דולר - הסכום החודשי השני בגובהו מעולם. כך דיווח היום משרד האוצר האמריקאי. תחזיות הכלכלנים היו כי השקעות הון זרות בארה"ב בינואר יגיעו לכל היותר ל-75 מיליארד דולר. בחודש דצמבר הסתכמו השקעות הון זרות ב-60.7 מיליארד דולר.



מקרה שבו סך ההשקעות הון הזרות נמוך מגירעון הסחר החודשי עלול לגרור מכירות של המטבע האמריקאי, אולם גירעון הסחר בארה"ב עמד בחודש ינואר על 58.3 מיליארד דולר.



נגיד הבנק הפדרלי, אלן גרינספאן, התייחס היום בדברים שנשא בסנאט לגירעון השני המעיב על הכלכלה האמריקאית - הגירעון בתקציב. הנגיד הוותיק שב והזהיר כי הגירעון בתקציב הפדרלי עלול לפגוע בכלכלת ארה"ב. אם המגמה לא תשתנה, אמר, "הגירעונות הללו יגרמו בשלב כלשהו לקיפאון בכלכלה או אף גרוע מכך".



הדולר עולה כעת ב-0.4% מול היורו לרמה של 1.3313 דולר ליורו; מול הין התמתנה במעט ירידת הדולר, והוא מאבד כעת 0.4% לשער של 104.44 ין לדולר.



מול הפרנק השווייצי מוסיף הדולר 0.4% לרמה של 1.1641 פרנק לדולר; מול הליש"ט נסחר הדולר כמעט ללא שינוי בשער של 1.914 דולר לליש"ט.



עוד בחזית המקרו היום בארה"ב: המכירות הקמעוניות בארה"ב גדלו ב-0.5% בפברואר - מעט פחות מתחזיות הכלכלנים לגידול של 0.6%. כך דיווח היום משרד המסחר האמריקאי. נתוני המכירות של חודש ינואר תוקנו לגידול של 0.3%, לעומת ירידה של 0.3% שעליה דווח מוקדם יותר.



המלאי העסקי גדל בינואר ב-0.9% - מעט מעל לתחזיות הכלכלנים לעלייה של 0.8%. כך דיווח היום משרד המסחר האמריקאי. מדובר בשיעור גידול כמעט זהה לעלייה של 0.8% במכירות שנרשמה באותו החודש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully