וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

באטמ חתמה על עסקות בהיקף של יותר מ-5.5 מיליון דולר עם סימנס ועם ספקית ציוד תקשורת סקנדינווית מובילה

אילן מוסנאים

3.6.2001 / 14:32

תספק לשתי החברות, בשתי עסקות נפרדות, את מתגי הטיטאן שלה למערכות ניהול רשת תעבורת תקשורת; החברה מעריכה כי תעמוד ביעדים למחצית ה-1 של 2001

חברת באטמ מראש העין, הנסחרת בבורסה של לונדון לפי שווי של כ-525 מיליון דולר, חתמה בסוף השבוע על שני הסכמים משמעותיים - עם חברת סימנס הגרמנית ועם יצרנית ציוד תקשורת סקנדינווית גדולה.

בהסכם הראשון נכנסה באטמ, העוסקת בפיתוח וייצור של מתגים מתוחכמים, לשותפות אסטרטגית עם חברת סימנס, במסגרתה תספק החברה את מתגי הטיטאן שלה למערכות ניהול רשת תעבורת התקשורת האלקטרונית העירונית של סימנס. המתגים אמורים לספק פתרונות IP לגישה לרשת ולמעבר של כמויות גדולות של נתונים באמצעות סיבים אופטיים.

בנוסף, כאמור, חתמה באטמ על הסכם מקיף עם ספקית ציוד תקשורת סקנדינווית גדולה. בהתאם להסכם תספק באטמ לחברה הסקנדינווית מגוון של מוצרי אתרנט, ובהם גם מתגי הטיטאן שלה.

מנכ"ל החברה, צבי מרום, סירב למסור את שם החברה הסקנדינווית עימה נחתם ההסכם השני, או להרחיב בפרטים על ההסכמים, אך לדבריו, מדובר בהסכמים מהותיים שחייבו דיווח בפני בעלי המניות שלה (באסיפה כללית שהחברה ערכה בסוף השבוע).

החוק האנגלי מגדיר עסקה מהותית ככזו שצפויה להוות לפחות 3% ממכירות החברה בשנה הקרובה, כך שעל פי הערכה שמרנית זו מדובר בהסכמים של לפחות 5.5 מיליון דולר (בהנחת מכירות של 92 מיליון דולר כפי שהחברה מכרה ב-2000).

בנוסף מסר מרום באסיפת בעלי המניות, כי למרות המצב הקשה בתחום התקשורת, פעילות החברה ממשיכה לצמוח כמתוכנן, והיא ממשיכה לדבוק ביעדים שהציבה לעצמה לחציון הפותח של 2001.

באטמ עוסקת כאמור בפיתוח וייצור של מתגים מתוחכמים ומוצר הדגל שלה הוא מתג הטיטאן 6, המסוגל לנתב תקשורת ברוחב פס המגיע ל-256 ג'יגה ביט. במקביל לסדרת הטיטאן מפתחת החברה סדרה נוספת של מתגים המבוססת על טכנולוגיה פוטונית (קרני אור).

החברה דיווחה ב-2000 על גידול של 240% במכירות ל-91.9 מיליון דולר, ועל צמיחה של 170% ברווח פרו-פורמה (בניכוי מחיקת מוניטין) שהסתכם ב-22 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully