וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תקציב המדען הראשי יגדל השנה ב-300 מיליון שקל

עומר שרביט

21.3.2005 / 13:49

יגיע ב-2007 ל-1.8 מיליארד שקל. תוספת התקציב התאפשרה בעקבות הפחתה רוחבית של 3% בתקציבי משרדי הממשלה לתקציב הקרוב

תקציב המדען הראשי יוגדל בהדרגה בכ-600 מיליון שקל ב-2007, כך עולה מסיכום בין סגן הממונה על אגף התקציבים באוצר, אמיר לוי, למדען הראשי ד"ר אלי אופר. בהתאם להסכם שנחתם ביום חמישי, תקציב המדען יגדל ב-300 מיליון שקל ב-2005, 400 מיליון שקל ב-2006 ו-600 מיליון שקל ב-2007 ואילך.

תוספת התקציב לשנה הנוכחית התאפשרה בעקבות הפחתה רוחבית בתקציבי משרדי הממשלה בשיעור של 3%. המקורות שהתפנו בעקבות ההפחתה יועדו, בין היתר, למימון תוספת תקציב המדען. כללי התמיכה בחברות ישונו כדי לייעל את אופן ההקצאה ולמקד את התמיכות בפרויקטים מסוכנים בעלי ערך מוסף גבוה במיוחד למשק.

שיעור התמלוגים לחברות בינוניות וגדולות יועלה מ-3% ו-5% בהתאמה כיום, ל-4% ו-6% בעתיד. כמו כן, בניגוד למצב הנוכחי, התמלוגים ייגבו מתוך כלל הפרויקטים הנתמכים על ידי המדען והריבית בגין התמלוגים תועלה לרמה של ליבור + 1%, לעומת ליבור כיום. תוספת התקציב צפויה להביא את תקציב המדען הראשי ב-2007 לכ-1.8 מיליארד שקל (לרבות תמלוגים).

מערכת וואלה! עסקים מוסיפה:


יו"ר האיגוד הישראלי של משקיעי הון סיכון, יורם אורון אמר בתגובה לידיעה: "אני שמח כי מאבקנו נשא פרי והתקציב החשוב הזה מתחיל לשוב לממדיו הריאלים. אני מברך על החלטת האוצר שהסירה את חרב הקיצוצים מאחד ממנועי הצמיחה המשמעותיים ביותר של המשק הישראלי.

"עם זאת, על המדען הראשי לקבוע קריטריונים ברורים להשקעות מו"פ - כך שהון זה יועבר לפעילויות שבלעדי תמיכה זו לא יוכלו להתקיים כגון - חממות טכנולוגיות והשקעות בשלבים מוקדמים בתעשיות בעלות סיכון גבוה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully