וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: מכתשים אגן איבדה 2.3%

נתן שבע

22.3.2005 / 17:14

המדדים נותרו כמעט ללא שינוי. טבע ירדה 0.2%. דסק"ש הודיעה על חלוקת דיווידנד של 207 מיליון שקל ואיבדה 0.4%. כי"ל ירדה ב0.4%


השוק בתל אביב התנהל במרבית שעות היום בירידות שערים קלות ובסיומו של יום נותרו המדדים כמעט ללא שינוי. מדד המעו"ף נותר ברמה של 652.8 נקודות, מדד תל אביב 100 איבד 0.1% לרמה של 675.56 נקודות, מדד התל טק 15 ירד 0.2%. מחזור המסחר הסתכם ב-680 מיליון שקל.

המסחר היום התנהל בדומה למגמה אמש בארה"ב, ובהתאם למגמה הבוקר במזרח ובאירופה כשהוא נתון גם להשפעת שחקני המעו"ף לקראת הפקיעה ביום חמישי. בינתיים ממשיכים לזרום דו"חות כספיים נוספים, כשחלק מהמסחר מתנהל גם על רקע הכרזות על דיווידנד גדול.

בשוק האג"ח עלו האג"ח השקליות מסוג שחר לטווח ארוך ב-0.2% והגלילים הצמודים טיפסו בשיעור של 0.3%.

"השוק מתקשה לטפס כשהמגמה בעולם היא שלילית, בהמתנה לעליית הריבית בארה"ב, כשברקע גם מחירי הנפט הגבוהים", מציין רמי דרור ממגדל שוקי הון. "יחד עם זאת, השוק גם לא מתממש בירידות חדות. למרות עליית התשואות שהיתה בארה"ב בתקופה האחרונה, השוק הסולידי עדיין מפגין עוצמה, ואני חושב שימשיך לעשות זאת לאור מיעוטי הגיוסים בתקופה הקרובה", הוסיף דרור.

פעילות ערה במניית מכתשים אגן שירדה ב-2.3% במחזור גבוה של 63 מיליון שקל. בכך השלימה מכתשים ירידה שבועית של 6%. עוד באותו מגזר: כי"ל איבדה 0.4%.

זרם הדו"חות בתל אביב הולך ומתגבר. אתמול הצטרף אליו הבנק הגדול במדינה, הפועלים. הבנק סיים את השנה עם רווח של 2.1 מיליארד שקל - הרווח הגדול בתולדותיו. במקביל הודיע הבנק על חלוקת דיווידנד של כ-340 מילין שקל. היום איבדה הפועלים 0.9% במחזור של 63 מליון שקל ולאומי ירדה 1.1%.

דיסקונט השקעות איבדה 0.4%. הודיעה על חלוקת דיווידנד של 207 מיליון שקל ועל רווח נקי של 677 מיליון שקל ב-2004.

שוק הטרשת הנפוצה ממשיך לספק כותרות. טבע דיווחה היום על הצלחה בשלב השני בניסוי של ה- Laquinimod, שפותח על ידה ואקטיב ביוטק המיועד לטיפול לטרשת נפוצה דרך הפה, שימוש נוח יותר מהפתרונות הקיימים בשוק. המנייה איבדה היום 0.2%.

סאיטקס בולטת בירידה של 5.5% לנוכח הידיעה כי HP בוחנת את רכישת הפעילות של אחזקתה העיקרית - סאיטקס ויז'ן, תמורת 250-230 מיליון דולר.

ריטליקס איבדה 0.5%. הירידה באה למרות הידיעה כי חברת התוכנה האמריקאית - ריטק, קיבלה את הצעת הרכש של אורקל, לאחר ש-SAP, שהתחרתה איתה על הרכישה, משכה את הצעתה. ריטק היא מתחרה של ריטליקס. לא מעט דובר בעבר כי גם ריטליקס עשויה להיות מועמדת לרכישה, והועלתה גם סברה כי המפסידה במאבק על ריטק תתנחם ברכישת ריטליקס.

מניית גמאטרוניק המייצרת מערכות אלפסק למחשבים בלטה היום בזינוק של 18% במחזור של 5.3 מיליון שקל. החברה דיווחה על גידול של 38% בהכנסות של 2004 ועל רווח נקי של 8.4 מיליון שקל.

תדיראן קשר עלתה 1.9% למרות הידיעה כי חזי חרמוני - המנכ"ל, התפטר מתפקידו כדירקטור. חרמוני הסביר את התפטרותו בסיבות אישיות וללא קשר לעסקת המיזוג עם אלישרא.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully