וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אתר "לוחות" של האתר חבר'ה יציג מודעות מכל הלוחות באינטרנט

גלית ימיני

22.3.2005 / 19:46

האתר חבר'ה העלה השבוע לניסיון מנוע חיפוש המציג את כל מודעות הדירות והדרושים מכל הלוחות האינטרנטיים השוניםפסיקת שופט בית המשפט המחוזי, יהודה זפט, ממשיכה להכות גלים: בעוד העיתון "מעריב" בחר לערער לעליון לביהמ"ש העליון על החלטתו של זפט, שמאפשרת למעשה לאתר האינטרנט alljobs להעתיק את לוח הדרושים של "מעריב" לאתר, יש אתרי אינטרנט זריזים שכבר מנצלים את ההזדמנות החדשה בחוק שפתח זפט. "זוהי פסיקה מצוינת עבורנו, שרק מעודדת את הפעילות החדשה שלנו", אמר שלומי אונגר, מייסד האתר חבר'ה.

האתר חבר'ה העלה השבוע לניסיון אתר חדש שנקרא "לוחות" www.luchot.co.il, מנוע חיפוש המציג את כל מודעות הדירות והדרושים מכל הלוחות האינטרנטיים השונים, החל בלוחות האינטרנטיים של Ynet, "מעריב" ו"העיר", וכלה בלוחות כמו הומלס, יד שנייה, קרטל ומד"ס.האתר מעלה רשימה מפורטת של דירות להשכרה, למשל, וכאשר מקליקים עליה לעוד פרטים, הגולש נכנס למודעה באתר הלוחות המקורי שבו היא הופיעה. כמו כן, אם בעל דירה רוצה לפרסם מודעה ב"לוחות" החדש, הוא מופנה לרשימת הקישורים לאתרי לוחות המודעות השונים הקיימים ברשת.
"אנחנו רוצים ליצור מרכז אחד לגולשים ברשת, שלא יצטרכו לעבור מאתר לאתר, ויהיה להם מקום אחד שבו מרוכזות כל הדירות להשכרה או לרכישה שיש ברשת", אומר אמר אונגר. "לכן אנחנו לוקחים את המודעות מכל אתרי הלוחות הקיימים, אבל מאחר שאנחנו מפנים את הגולשים למודעה המקורית שלהם, אין להם מה להתלונן. ההחלטה של השופט זפט רק מסייעת לנו בפעילות הזו. זפט למעשה שיחרר את הבעלות על המודעות מהעיתונים או ממי שפירסם אותן, והחזיר אותן למפרסמי ההודעה, לבעל הנכס עצמו שיש לו אינטרס שהמודעה שלו תופיע בכמה שיותר מקומות. אנחנו פועלים לטובת מפרסם המודעה", אומר אונגר.
בחבר'ה אין מבקשים את רשות האתרים האחרים להצגת התוכן שלהם באתר לוחות. זאת, בניגוד, למשל, לאתרי השוואות המחירים כמו זאפ ופרייסר, שמגיעים להסכמים עם אתרי הסחר האלקטרוני ברשת כדי להציג את המוצרים שלהם באתרי השוואות המחירים. "כרגע אנחנו פשוט לוקחים את המודעות אלינו", אמר אונגר, "ואנחנו נמצאים במו"מ עם חלק מהלוחות על מנת ששיתוף הפעולה באמת יהיה הדדי. גם אין לנו מודל עסקי מסוים כרגע. איננו גובים כסף מהגולשים ולא מאף אחד אחר עבור השירות. אנחנו בודקים את זה".
בשוק הפרוע של אתרי הלוחות באינטרנט עוד מנסים לעכל את הבשורה החדשה. אף אחד לא ממש רוצה להגיב רשמית; כולם בודקים את השטח בשקט. חלק מהגורמים בתעשייה אומרים: "מה שמקובל בתעשייה זה שכשאתר מספק תוכן לאתר אחר, הוא מקבל עבור זה כסף. ואני לא רואה את זה עובד כאן. על שימוש מסחרי בתוכן צריך לשלם. מצד שני, הוא מפנה אלינו גולשים. זו בעיה סבוכה שצריך לפתור אותה".

מנוע חיפוש שמעלה המציג את כל מודעות הדירות והדרושים מכל הלוחות האינטרנטיים השונים החל מהלוחות בלוחות האינטרנטיים של ,Ynet " מעריב" ו"העיר", וכלה בלוחות כמו הומלס, יד שנייה, קרטל ומד"ס. האתר מעלה רשימה מפורטת של דירות להשכרה, למשל, וכאשר מקליקים עליה לעוד פרטים, על פריט למידע נוסף, הגולש נכנס למודעה באתר הלוחות המקורי שבו היא הופיעה. כמו כן, אם בעל דירה רוצה לפרסם מודעה ב"לוחות" החדש, הוא מופנה לרשימת הקישורים לאתרי לוחות המודעות השונים הקיימים ברשת.

"אנחנו רוצים ליצור מרכז אחד לגולשים ברשת, שלא יצטרכו לעבור מאתר לאתר, ויהיה להם מקום אחד שבו מרוכזות כל הדירות להשכרה או לרכישה שיש ברשת", אומר אמר אונגר. "לכן אנחנו לוקחים את המודעות מכל אתרי הלוחות הקיימים, אבל מאחר שאנחנו מפנים את הגולשים למודעה המקורית שלהם, אין להם מה להתלונן. ההחלטה של השופט זפט רק מסייעת לנו בפעילות הזו. זפט למעשה שיחרר את הבעלות על המודעות מהעיתונים או ממי שפירסם אותן, והחזיר אותן למפרסמי ההודעה, לבעל הנכס עצמו שיש לו אינטרס שהמודעה שלו תופיע בכמה שיותר מקומות. אנחנו פועלים לטובת מפרסם המודעה". , אומר אונגר.

בחבר'ה לא אין מבקשים את רשות האתרים האחרים להצגת התוכן שלהם באתר לוחות. זאת, בניגוד, למשל, לאתרי השוואות המחירים כמו זאפ ופרייסר, שמגיעים להסכמים עם אתרי הסחר האלקטרוני ברשת כדי להציג את המוצרים שלהם באתרי השוואות המחירים. "כרגע אנחנו פשוט לוקחים את המודעות אלינו", אומר אמר אונגר, "ואנחנו נמצאים במו"מ עם חלק כמה מהלוחות על מנת ששיתוף הפעולה באמת יהיה הדדי. גם אין לנו מודל עסקי מסוים כרגע, אנחנו לא איננו גובים כסף מהגולשים ולא מאף אחד אחר עבור השירות. אנחנו בודקים את זה".

בשוק הפרוע של אתרי הלוחות באינטרנט עוד מנסים לעכל את הבשורה החדשה. אף אחד לא אינו ממש רוצה להגיב רשמית; כולם בודקים את השטח בשקט. חלק מהגורמים מקור בתעשייה אומרים: אמר: "מה שמקובל בתעשייה זה שכשאתר מספק תוכן לאתר אחר, הוא מקבל עבור זה כסף. ואני לא ואיני רואה את זה עובד כאן. על שימוש מסחרי בתוכן צריך לשלם. מצד שני הוא מפנה אלינו גולשים. זו בעיה סבוכה שצריך לפתור אותה".

מנוע חיפוש שמעלה המציג את כל מודעות הדירות והדרושים מכל הלוחות האינטרנטיים השונים החל מהלוחות בלוחות האינטרנטיים של ,Ynet " מעריב" ו"העיר", וכלה בלוחות כמו הומלס, יד שנייה, קרטל ומד"ס. האתר מעלה רשימה מפורטת של דירות להשכרה, למשל, וכאשר מקליקים עליה לעוד פרטים, על פריט למידע נוסף, הגולש נכנס למודעה באתר הלוחות המקורי שבו היא הופיעה. כמו כן, אם בעל דירה רוצה לפרסם מודעה ב"לוחות" החדש, הוא מופנה לרשימת הקישורים לאתרי לוחות המודעות השונים הקיימים ברשת.

"אנחנו רוצים ליצור מרכז אחד לגולשים ברשת, שלא יצטרכו לעבור מאתר לאתר, ויהיה להם מקום אחד שבו מרוכזות כל הדירות להשכרה או לרכישה שיש ברשת", אומר אמר אונגר. "לכן אנחנו לוקחים את המודעות מכל אתרי הלוחות הקיימים, אבל מאחר שאנחנו מפנים את הגולשים למודעה המקורית שלהם, אין להם מה להתלונן. ההחלטה של השופט זפט רק מסייעת לנו בפעילות הזו. זפט למעשה שיחרר את הבעלות על המודעות מהעיתונים או ממי שפירסם אותן, והחזיר אותן למפרסמי ההודעה,

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully