וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היורו התאושש בעקבות ספקולציות כי הבנק המרכזי של אירופה יתערב במסחר

דפנה מאור

4.6.2001 / 8:52

היורו נסחר ב-85.19 סנט - עלייה של חצי אחוז; הנגיד האירופי: האינפלציה בשנה הבאה תהיה נמוכה מ-2%

היורו התאושש במסחר מול הדולר והין לנוכח ספקולציות כי הבנק המרכזי של אירופה יתערב לטובת המטבע האירופי הצונח. מתחילת השנה נפל היורו ב-10% מול הדולר, ובסוף השבוע שעבר ירד לרמה של 84.33 סנט. לאחרונה נסחר המטבע ב-85.19 סנט - עלייה של חצי אחוז. מול הין התחזק היורו ל-101.69 ין. הדולר נסחר מול הין בשער של 119.29 ין.

ביום ראשון אמר נשיא הבונדסבנק, ארנסט ולטקה, כי לבנק המרכזי של אירופה (ECB) יש מספיק רזרבות כדי לתמוך במטבע היורו, ודבריו התפרשו כאפשרות שה-ECB יתערב במסחר ביורו.

היורו נפל בשבוע שעבר לאחר שהערות של וים דויזנברג, נגיד הבנק המרכזי של אירופה, התפרשו כרמז לכך שהבנק לא יתערב לטובת המטבע. דויזנברג אמר כי הבנק לא קבע יעדים לשער החליפין של היורו. רק במקרה שהוא יפגע ביעדי האינפלציה שלו, עשוי שער המטבע להיות שיקול במדיניות. הבנק המרכזי של אירופה התערב בספטמבר 2000 במסחר לטובת היורו לאחר שהמטבע צנח מתחת ל-87 סנט. ההתערבות לא הועילה למטבע, והוא חזר לרדת לרמות של 83 סנט ומטה.

חולשת היורו נובעת מחששות מהאטה כלכלית חדה באירופה וסכנת אינפלציה מתגברת. נתונים מצטברים באירופה מעידים על כך שאיום האינפלציה, עליו התריע הבנק המרכזי, עדיין קיים.

במהלך סוף השבוע אמר דויזנברג כי קצב האינפלציה השנתי ב-2002 לא צפוי לעלות על 2%, וכי רמת הריבית הנוכחית - 4.5% - אינה מעכבת את הצמיחה בגוש היורו. השבוע יתכנסו ראשי ה-ECB לדון בנושא הריבית. לפי התחזיות, אין הבנק צפוי להעלות את הריבית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully