וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר ועד עיתונאי "מעריב" הגיש תביעה נגד פיטוריו: "גוסינסקי כינה אותי 'ההסתדרות של מעריב'"

רוני קורן-דינר

24.3.2005 / 12:48

בכתב התביעה נטען כי אורי ארזי פוטר על רקע פעילותו נגד הפיטורים ההמוניים בעיתון; ארזי הוקיע בפומבי את הבזבזנות בהנהלה ואת המכוניות המפוארות שנרכשו לעופר נמרודי ולבכירי המערכת; דנקנר: אין שחר לטענות



אורי ארזי, יו"ר ועד עיתונאי "מעריב" וכתב העיתון באזור השרון, הגיש הבוקר תביעה בבית הדין לעבודה בתל אביב נגד פיטוריו, וכן ביקש צו מניעה נגד הפיטורים.



ארזי טוען, באמצעות עורכי הדין ניבי גל-אריאלי ובני כהן, כי פיטוריו נעשו שלא כדין, וזאת על רקע פעילותו בוועד העובדים ותפקידו כיו"ר הוועד. ארזי פוטר לפני מספר שבועות בגל הפיטורים הגדול ב"מעריב", שבמסגרתו פוטרו כ-100 עובדים מהעיתון.



בכתב התביעה נטען, כי אין מנוס מההנחה שארזי פוטר בשל פעילותו בוועד, וזאת לאור העובדה שנחשב לעיתונאי מוערך בעיני עמיתיו ובעיני הממונים עליו, ואף קיבל פרס הצטיינות מהעורך הראשי של "מעריב" אמנון דנקנר. עוד נטען, כי ארזי התבטא בפומבי נגד הפיטורים ההמוניים בעיתון. בין השאר הוקיע את הבזבזנות בהנהלה ואת המכוניות המפוארות והחדישות שנרכשו למנכ"ל והבעלים עופר נמרודי ולבכירי המערכת, בעוד שעיתונאים וותיקים פוטרו או נאלצו לספוג קיצוץ בשכרם.







עוד מצוין בכתב התביעה, כי כאשר נפגש ארזי בחודש ינואר עם נמרודי ועם איש העסקים ולדימיר גוסינסקי (המחזיק ב-27% ממניות העיתון), בניסיון למנוע את פיטורי העובדים, הוא זכה ליחס מזלזל, וגוסינסקי אף כינה אותו "ההסתדרות של מעריב". ארבעה ימים לאחר אותה פגישה קיבל ארזי מכתב המזמין אותו לשימוע טרום פיטורים - שלו עצמו.



דנקנר מסר בתגובה לדברים שנטענו בתביעה כי "אין שחר לטענות של אורי ארזי בעניין הרכב המשמש אותי (לטענת ארזי דנקנר קיבל ג'יפ BMW חדש - ר.ק). המדובר במכונית משנת ייצור 2000 שנרכשה עבור סגן יו"ר מועצת המנהלים של 'מעריב' לשעבר, צבי חפץ. כשלפני מספר חודשים עזב חפץ את מעריב כדי לכהן כשגריר ישראל בלונדון, הועמדה המכונית לשימושי. ממילא הסכום האסטרונומי שארזי מייחס לערך המכונית הזאת הוא קשקוש. טענה חסרת שחר זו מאפיינת גם את שאר הטענות העובדתיות כביכול שהוא מטיח במעריב".



התביעה הוגשה בשם ארזי ובשם אגודת העיתונאים בתל אביב והאיגוד הארצי של עיתונאי ישראל. בכתב התביעה מצוין כי ארזי אמנם מועסק באמצעות חוזה אישי, אך התאגדות מקצועית היא זכות יסוד המוקנית לעובדים מכוח החוק ופיטורי יו"ר וועד העיתונאים פוגעים בזכות זו באופן חמור. על כן, לטענת התביעה, עובר נטל ההוכחה כי הפיטורים לא היו על רקע הפעילות בוועד, ל"מעריב".



הדיון הראשון בתביעה נקבע לתאריך ה-30 במארס בפני השופטת אורלי סלע.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully