וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אקסא-נט לביהמ"ש: על אינסוף להפקיד בביהמ"ש את תיעוד הקניין הרוחני שהופר לטענתה

אמיר הלמר

4.6.2001 / 12:00

טוענת שיש "להקפיא" את המצב על מנת שניתן יהיה לערוך השוואה בין הטכנולוגיה שהיתה מצויה בבעלות אינסוף לבין הטכנולוגיה של אקסא-נט

חברת אקסא-נט, שנתבעת ע"י חברת אינסוף תוכנה מקבילית (כיום דיגיטל אפליינס) בגין גזל סודות מסחריים, הגישה אתמול לביהמ"ש המחוזי בתל אביב בקשה כי זה יורה לאינסוף להפקיד בידי ביהמ"ש תיעוד של הקניין הרוחני השייך לחברה ושלטענתה הופר ע"י אקסא-נט.

כזכור, אינסוף, שבשליטת איש העסקים האמריקאי לארי אליסון, מנכ"ל חברת התוכנה השנייה בגודלה בעולם אורקל , טענה בתביעה שהגישה לפני כחודשיים נגד אקסא-נט כי ניר פלג, מי שהיה סמנכ"ל הפיתוח שלה במשך מספר שנים והשתתף בפיתוח הטכנולוגיה של החברה (העוסקת בתחום ה-storage של מידע בנפח גבוה), עזב את החברה ביולי 2000 ועבר לעבוד בחברת אקסא-נט, העוסקת בתחום זהה לתחום עיסוקה של אינסוף.

אינסוף, שחשדה כי פלג העביר את הטכנולוגיה שלה לידי אקסא-נט, בדקה, לטענתה, את מחשבו האישי שנותר בחברה, ולאחר שפיענחה קבצים מוצפנים שהותיר פלג התברר לה כי כחודשיים לפני עזיבתו את החברה כבר חתם על חוזה העסקה בחברת אקסא-נט כמנכ"ל החברה. עוד טענה אינסוף כי פלג העביר עימו מספר עובדי מפתח בחברה.

אקסא-נט, מצידה, הגישה לאחרונה כתב הגנה בו היא דוחה את טענות אינסוף, וטוענת כי בתביעתה נעשה שימוש ציני בהליכי משפט לשם סחיטת קניין רוחני, תוך פגיעה ביודעין ובמתכוון בעבודתה של אקסא-נט. התביעה, לטענת אקסא-נט, היא חסרת שחר, ומטרתה לפגוע בחברה ובמוניטין שרכשה. בבקשתה מאתמול טוענת אקסא-נט, באמצעות עוה"ד אלי זוהר, כי בעקבות כתב התביעה שהגישה אינסוף וכתב ההגנה שהוגש לאחרונה על ידה קיימת סבירות גבוהה ביותר שבית המשפט יידרש, בשלב כלשהו של הדיון, להשוואה בין הטכנולוגיה של השתיים. זאת, על מנת להסיק מן ההשוואה האמורה האם אומנם מדובר בגזל של קניין רוחני שבוצע ע"י אקסא-נט או שמא גזל שבוצע ע"י אינסוף.

אקסא-נט מוסיפה כי קיימת, ולו לכאורה, אפשרות שאינסוף תמשיך לפתח, בחלוף הזמן, את הטכנולוגיה המצויה בידה כעת, בין השאר על בסיס טכנולוגיה שפותחה על ידי אקסא-נט, אשר מידע לגביה הולך ונהיה זמין לציבור ככל שהזמן חולף. לכן, טוענת החברה כי מתעורר הצורך "להקפיא" ככל שניתן את המצב שהיה קיים במועד עזיבתו של ניר פלג את אינסוף, על מנת שניתן יהיה לערוך השוואה בין הטכנולוגיה שהיתה מצויה בבעלות התובעת באותה עת לבין הטכנולוגיה של הנתבעת.

לפיכך, מבקשת אקסא-נט מביהמ"ש, כאמור, לייתן צו המורה לאינסוף להפקיד לאלתר בבית המשפט את הגיבויים המייצגים את קניינה הרוחני, אשר הופר, לטענתה, כפי שהיה במועד הפסקת העסקתו של ניר פלג אצלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully