וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עליות חדות בבורסה

עומר שרביט

27.3.2005 / 17:16

טבע עלתה ב-3.1% במחזור של 96 מיליון שקל לאחר קבלת האישור הטנטטיווי. המדדים עלו ב-1.2%

אחרי שבועיים של ירידות שערים, הבורסה התחילה היום את שבוע המסחר בתיקון של כ-1.2% כלפי מעלה במדדים המובילים. הידיעות על האישור הצפוי של תקציב המדינה בהמשך השבוע, המלצה מפרגנת של מריל לינץ' למניות הבנקים הגדולים ואישור טנטטיווי לתרופה של טבע - שיחררו כולם ביחד את שסתום העליות.

לכך ניתן להוסיף את השיפור במוסר התשלומים במשק לחודש מארס, המשך זרם הדו"חות החיוביים וההתאוששות בכלכלה המקומית ובכלל זה עלייה בפדיון, גידול בתוצר ושיפור בענף התיירות.

מדד המעו"ף סגר בעלייה של 1% ל-646 נקודות, מדד תל אביב 100 התחזק ב-1.4% לרמה של 667 נקודות והתל טק הוסיף 1.2%. סך המחזור הסתכם בכ-630 מיליון שקל

אינדיקטור שלילי שפורסם היום היה המלצת המכירה שנתן דויטשה בנק ללקוחותיו המוסדיים לנוכח ניתוח זרמי ההון לישראל. בחצי הכוס הריקה נותרו הצמצום בפער הריביות בין ישראל לארה"ב ל-0.75%, ירידת הנאסד"ק מתחת ל-2,000 נקודות, עליית התשואות בארה"ב והרמות הגבוהות בהן נסחרים המדדים המקומיים.

מנכ"ל חברת ההשקעות אינפיניטי גרופ, עמיר אייל, אמר היום כי לאור הסרת החסמים להתקדמות מדינית והאישור הצפוי של התקציב, השוק מתקן את מה ש"הפסיד" בשבועיים האחרונים. לדבריו, גם בטווח הארוך, מי שמאמין בתהליך הזה עדיין נמצא בפוזיציית "קנייה": הרווחיות של הפירמות כפי שעולה מהדו"חות הכספיים היא בשיאה, גביית המסים תעלה, הדירוג של מדינת ישראל משתפר ובשורה התחתונה - הצפי להמשך חיובי.

טבע עלתה היום ב-3.1% במחזור של 96 מיליון שקל, וסחפה עמה את השוק לאחר שכבר עלתה ביותר מ-4.4% במשך היום. זאת, בעקבות האישור הטנטטיווי לייצור ושיווק של תרופה בעלת מכירות של 4.46 מיליארד דולר. התרופה היא גרסה גנרית לתרופה של פייזר, ומיועדת לתעוקת חזה.

מניות שני הבנקים הגדולים: הפועלים ולאומי, עלו ב-3.4% ו-3% במחזורים של כ-65 מיליון שקל שקל כל אחת. בסוף השבוע העלה בנק ההשקעות מריל לינץ' את מחיר היעד למניותיהן ביום חמישי. המחיר לפועלים הועלה ל-17 שקל, גבוה ב-15% ממחיר השוק, והמחיר ללאומי הועלה ל-13.9 שקל - גבוה ב-13.5% מהמחיר בשוק. המלצה זו, כמו גם הסנטימנט החיובי הכללי, מקזזים את הסנטימנט השלילי משבוע שעבר.

במניות התעופה: אל על עלתה היום ב-0.7%, למרות הערכות כי החברה תסיים את הרבעון הרביעי בהפסד בשל עליית מחירי הדלק. ההפסדים מעליית מחירי הדלק יתקזזו עם רווח נקי של 59 מיליון דולר שרשמה החברה בשלושת החודשים הראשונים של השנה. רווחי החברה ב-2004 צפויים להסתכם ב-40-50 מיליון דולר.

חדשות גם בחברה האם של אל על: כנפיים שטיפסה ב-3%. החברה אישרה את הפרסום ב-TheMarker לפיו עובדי ארקיע צפויים לקנות את השליטה בחברה תמורת 11 מיליון דולר, ולצרף אליהם משקיע אסטרטגי. ההיפרדות של כנפיים מארקיע היא חלק מהתנאים למיזוגה עם אל על.

שמועות רוחשות על כסאות מוזיקליים בחברה לישראל, שירדה ב-0.4%: עידן עופר עשוי לפרוש מחברת האחזקות ובמקומו ימונה ליו"ר החברה יוסי רוזן, המכהן כמנכ"ל. במקרה כזה, את רוזן יחליף על פי ההערכות גלעד שביט, המשנה למנכ"ל הנוכחי.

ביטוח ישיר התחזקה ב-4.1% לאחר שדיווחה על רווח נקי של 38.8 מיליון שקל.

חברת פקר סיימה את 2004 עם גידול של 47% ברווח הנקי לרמה של 34.3 מיליון שקל וגידול של 30% בהכנסות ל-1.06 מיליארד שקל. המניה הגיבה בעלייה של 1.6%.

השוק הסולידי ממשיך לסבול מצמצום פער הריביות בין ישראל לארה"ב, והיום ירדו השחרים והגלילים הארוכים ב-0.3% וב-0.1%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully