וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מניות האינטרנט בלטו לטובה במגזר הטכנולוגיה

TheMarker

28.3.2005 / 23:22

ירידות בשוק האג"ח הממשלתיות בארה"ב. נטפליקס קפצה ביותר מ-8% בעקבות גידול במספר המנויים. בלוקבאסטר נפלה ב-7% לאחר שזנחה התוכנית לרכוש מתחרה

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות קלות, על רקע המשך ירידת מחיר הנפט הגולמי. מדד מניות הבלו צ'יפ עלה ב-0.4%; במגזר הטכנולוגיה בלטו לטובה מניות האינטרנט, וההודעה על רכישת חברת התוכנה סאנגארד סיפקה אף היא רוח גבית למניות המגזר. מדד נאסד"ק נסגר בעלייה קלה של 0.1%. מדד מניות הבלו צ'יפ עלה בשיעור דומה. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר במגמה שלילית, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים עלתה ב-0.033% ל-4.624%.

מחיר הנפט הגולמי בניו יורק המשיך היום במגמת הירידה שרשם בסוף השבוע. החוזים למסירה במאי על נפט גולמי מסוג טקסס מתוק (light crude) נסגרו במחיר של 54.05 דולר לחבית, ירידה של 79 סנט, לאחר ששר הנפט של קטאר אמר כי לקוחות אופ"ק אינם מגדילים את הביקוש שלהם לנפט.

השבוע צפויים להתפרסם בארה"ב שורה של נתוני מקרו כלכליים, בהם נתוני התוצר המקומי הגולמי הסופיים לרבעון הרביעי של 2004 ודו"ח התעסוקה ונתוני האבטלה לחודש מארס. לפי התחזיות, צפויים הנתונים להצביע על המשך הצמיחה בשוק התעסוקה ועל צמיחה של 4% ברבעון הרביעי, לעומת הערכה ראשונית לצמיחה של 3.8%. שיעור האבטלה עמד במארס לפי התחזיות ברמה של 5.3%, לעומת 5.4% בפברואר ו-5.2% בינואר. נתונים חיוביים עשויים לעודד את הבנק הפדרלי להמשיך להעלות את הריבית, ואף לעשות כן בקצב מהיר יותר.

הדולר רשם היום שיא של שבעה שבועות מול היורו ושיא של חמישה חודשים וחצי מול הין, על רקע הערכות כי צמיחת כלכלת ארה"ב תהיה מהירה יותר מאשר הצמיחה באירופה וביפאן. הדולר נסחר כעת מול הין בשער של 107.25 ין לדולר, ומול היורו נסחר המטבע האמריקאי ברמה של 1.2868 דולרים ליורו.

קונסורציום של שבע חברות השקעה פרטיות הודיע היום על רכישת חברת התוכנה והפתרונות לשירותים פיננסיים סאנגארד דאטה סיסטמס (Sungard Data Systems) תמורת כ-11.3 מיליארד דולר. השלמת העסקה, הכפופה לאישור בעלי המניות ואישורים רגולטוריים, צפויה ברבעון השלישי של 2005. סאנגארד רכשה לפי 6 שנים את עסקיה של קבוצת עוש"פ הישראלית מידי שלמה דברת. מניית סאנגארד דאטה סיסטמס זינקה ב-9%.

מגזר האינטרנט בלט לטובה במסחר במניות הטכנולוגיה. יאהו וגוגל נסחרו במגמה חיובית בעקבות דו"ח חיובי של גולדמן סאקס על מפעילות מנועי החיפוש הפופולריים באינטרנט. האנליסט אנתוני נוטו אף העלה את תחזית הרווח למניה של יאהו לרבעון הנוכחי בסנט אחד ל-13 סנט למניה, ואת תחזית ההכנסות מ-785 מיליון דולר ל-805 מיליון דולר. יאהו עלתה ב-2.5%; גוגל הוסיפה 1.1%.

עוד בלטה במגזר חברת המסחר האלקטרוני IAC אינטראקטיב, אשר רכשה בשבוע שעבר את מפעילת מנוע החיפוש המקוון אסק ג'יווס, שהודיעה היום כי תבצע איחוד מניות ביחס של 1 ל-2 עם השלמת הספין אוף של חברת התיירות המקוונת אקספדיה. מניית IAC עלתה ב-2.2%.

מניית נטפליקס, ספקית שירותי השכרת סרטי DVD דרך האינטרנט, קפצה ב-8.5% לאחר שהחברה מסרה כי מספר המנויים על שירותיה הגיע ליותר מ-3 מיליון. בתחילת השנה עמד מספר המנויים על 2.6 מיליון.

בלוקבאסטר, רשת ספריות הסרטים המובילה בארה"ב, אמרה ביום שישי כי פג תוקף הצעתה, בגובה של כמעט מיליארד דולר, לרכישת המתחרה הקטנה יותר, הוליווד אנטרטיינמנט, וכי לא האריכה את תוקפה. בלוקבאסטר נימקה את החלטתה בסבירות הנמוכה לקבלת אישור רגולטורי לעסקה בתוך פרק זמן מתקבל על הדעת. מניית בלוקבאסטר ירדה ב-7%. מניית הוליווד אינטרטיינמנט (סימול HLYW) איבדה אף היא קרוב ל-7%.

רשות ני"ע בארה"ב זימנה לחקירה עד 12 מנהלים בכירים בחברת AIG על רקע מספר חקירות המתנהלות נגד ענקית הביטוח בשל עסקות מפוקפקות ששימשו לניפוח תוצאותיה הכספיות של החברה. כך דיווח היום "וול סטריט ג'ורנל". עוד דיווח הג'ורנל מפי מקורות המקורבים לחברה כי החברה צפויה להחליט בימים הקרובים האם להדיח את היו"ר שלה, מוריס "הנק" גרינברג. מניית AIG עלתה ב-2.5%.

בואינג, יצרנית המטוסים המסחריים השנייה בגודלה בעולם, תעלה כנראה את תחזית המכירות שלה לשנת 2006, על רקע גידול חד מהצפוי בביקוש למטוסיה בסין ובהודו. בכיר בחברה אמר לבלומברג כי חברת התעופה הסינית צ'יינה סאותרן וחברת התעופה ההודית אייר אינדיה, וחברות תעופה נוספות משתי המדינות, צפויות להגדיל את הזמנותיהן למטוסי בואינג בשנה הקרובה, ויזמינו 385-375 מטוסים. מניית בואינג הוסיפה 2.3%.

טאואר טיפסה כ-7% על רקע הציפייה לפיטורים נוספים

נתונים מקרו כלכליים לא פורסמו היום בארה"ב, גם לא אזהרות רווח או העלאת תחזיות מצד חברות גדולות - ובאין חדשות מסעירות אחרות, הושפעו מדדי המניות מירידה של כ-1.4% במחירי הנפט הגולמי ומעסקת מיליארדים נוספת במגזר התוכנה. לאחר שלושה שבועות של ירידות שערים, נפתח שבוע המסחר בוול סטריט במגמה חיובית. עם זאת, לקראת סיום יום המסחר נחלשו העליות.

את המסחר סיים מדד נאסד"ק בעלייה של 0.1% ל-1,992 נקודות. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.4% ל-10,485 נקודות. מחירה של חבית נפט ירד ב-79 סנט ל-54.05 דולר.

מגזר התוכנה האמריקאי ממשיך לספק כותרות בנושא רכישות ומיזוגים. לאחר רכישת פיפלסופט בידי אורקל ווריטאס בידי סימנטק, דווח היום כי קונסורציום של שבע חברות השקעה פרטיות ירכוש את חברת התוכנה והפתרונות לשירותים פיננסיים - סאנגארד דאטה סיסטמס תמורת כ-10.4 מיליארד דולר.

גם אצל המניות הישראליות הבכירות בוול סטריט נרשמה מגמה חיובית בדרך כלל. אמדוקס עלתה ב-1.7%, מרקורי הוסיפה 1.4% ואי.סי.איי עלתה ב-0.9%.

טבע הוסיפה 0.3% ל-30.6 דולר, על רקע הודעתה מאתמול, ולפיה קיבלה מה-FDA אישור מותנה לשיווק גרסה הגנרית לתרופת ה-Norvasc של פייזר, אשר מיועדת לטיפול ביתר לחץ דם. השוק האמריקאי של התרופה הסתכם אשתקד בכ-2.4 מיליארד דולר. טבע תוכל להתחיל בשיווק התרופה במהלך 2007, לאחר שיפוג הפטנט האחרון עליה.

במהלך המסחר הודיעה טבע, כי קיבלה אישור מותנה לשיווק גרסה הגנרית גם לטבליות ה-Zyprexa של חברת אלי לילי, המיועדת לטיפול בחולי סכיזופרניה ובמצב המאני במאניה דפרסיה. היקף המכירות של התרופה הוא 2.4 מיליארד דולר בשנה בארה"ב. אלי לילי מנהלת כיום מאבק משפטי כנגד טבע ושתי חברות נוספות בטענה להפרת פטנט, ואם תזכה, תיאלץ טבע להמתין עם מכירות התרופה עד 2011.

מניית צ'ק-פוינט, שסבלה מירידה של כ-16% מתחילת השנה, סיפקה היום מעט נחת למשקיעים. צ'ק-פוינט עלתה בכ-1.4% ל-21.1 דולר, לאחר שאחד הקטגורים שלה, האנליסט פיליפ ווילסון מקרדיט סוויס פירסט בוסטון, העלה את המלצה למניה מ"תשואת חסר" ל"נייטרלי" וצירף מחיר יעד של 21 דולר. זאת, על רקע הירידות בתקופה האחרונה. עתה נותרו רק שני בתי השקעות שמדרגים את צ'ק-פוינט עם המלצות מכירה, אחד מהם הוא מורגן סטנלי.

קומברס טכנולוג'י נהנתה מהעלאת מחיר היעד למניה, מ-25 ל-30 דולר בידי האנליסט טל ליאני ממריל לינץ', ומנייתה הגיבה בעלייה של 1.1% ל-24.8 דולר. במקביל הותיר ליאני המלצת "קנייה" למניה, וציין כי ההתקדמות בפרישת הדור השלישי של רשתות הסלולר ברחבי העולם, צפויה להגביר את הביקוש לשירותי הערך המוסף של קומברס.

החברה הבת של קומברס טכנולוג'י, ורינט, דיווחה כי פתרונות להקלטה וניתוח של וידיאו מתוצרתה, הותקנו בנמל סאנטוס בברזיל. בנוסף, העלה בית ההשקעות אונטרברג את ההמלצה למניית ורינט מ"תשואת שוק" ל"קנייה" וצירף לה מחיר יעד של 42 דולר. ורינט, שסבלה מירידה של 15% בשבועיים האחרונים, הגיבה בעלייה של 1.4% ל-34.4 דולר.

אחרי שאלדין השלימה הנפקה שנייה של מניות בשבוע שעבר, עדכנו שני בתי השקעות אמריקאיים את המלצותיהם למניה. וודבוש מורגן חזר על המלצת "החזק" פושרת, והוריד את מחיר יעד ב-2 דולרים ל-24 דולר. אוונדייל העלה את המלצתן מ"תשואת שוק" ל"תשואת יתר", אולם צירף מחיר יעד של 25 דולר בלבד. אלדין, שטיפסה ביום חמישי ב-8.5%, לאחר השלמת שלב התמחור בהנפקת המניות השנייה, איבדה 0.6% ל-23.1 דולר.

און טראק דיווחה כי הכנסותיה ברבעון הרביעי טיפסו ב-42% לשיא של 7.8 מיליון דולר והמניה הגיבה בעלייה של 3% ל-12.7 דולר.

כתבה אוהדת על טכנולוגיית ה-WiMax שפורסמה בסוף השבוע בבארונ'ס, בה הוזכרה גם אלווריון לטובה, סיפקה למניה דלק לעלייה של כ-1.5% ל-9.9 דולרים.

טאואר סמיקונדקטור, שאיבדה כ-55% מערכה מאז אוקטובר אשתקד, הוסיפה 6.5% ל-1.64 דולרים. ב-TheMarker פורסם שלשום כי טאואר צפויה לפטר השבוע עשרות עובדים נוספים, רובם במחלקות הייצור והפיתוח. זאת, לאחר פיטורי 170 עובדים בסוף 2004.

נס טכנולוגיות חתמה על הסכם לרכישת Radix Company, חברה רומנית פרטית בתחום המחשוב, תמורת 4 מיליון יורו במזומן. עמידה ביעדים שנקבעו מראש, תחייב את נס לשלם לבעלי החברה סכום נוסף של עד 3 מיליון יורו. נס ירדה היום ב-0.3% ל-11.6 דולר.

אלטק המשיכה במסעה צפונה עם זינוק נוסף של 31.5%. עליות חדות נרשמו גם במניות הלת'קר (34.3%) רדוויו (23.5%) ולנאופטיקס (6.1%). מנגד, ירדה דלתא 3 ב-10.7%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully