וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביקושי עתק של מיליארד שקל לאג"ח של שופרסל

ניצן כהן

29.3.2005 / 16:43

השלימה גיוס של 500 מיליון שקל. לגיוס צורפה התחייבות של שופרסל כי במידה שהאג"ח לא יירשמו למסחר תוך שלושה חודשים הן תועמדנה לפירעון מיידי

ביקושי עתק של מיליארד שקל נרשמו מאז שעות הבוקר לגיוס האג"ח של חברת שופרסל . בשל הביקושים הגבוהים השלימה החברה את מכירת מלוא איגרות החוב, שהם גיוס של 500 מיליון שקל. האג"ח שהונפקו דורגו על ידי מעלות בדירוג AA, כשהחברה הצהירה בפני המשקיעים המוסדיים כי במידה שאיגרות החוב לא יירשמו למסחר בבורסה תוך שלושה חודשים הן תעמודנה לפירעון מיידי.

ההנפקה תתבצע באמצעות מכרז על גובה הריבית כשהריבית המקסימלית נקבעה על 5.65% אולם גורמים בשוק ההון העריכו היום כי הריבית שתיקבע במכרז תנוע סביב רמת 5.2%. בשל העובדה כי איגרות החוב לא נסחרות מייד לאחר ההנפקה בבורסה, עשתה שופרסל שימוש ראשון בחברת שערי ריבית שזכתה לכינוי "החברה המצטטת" שאמורה לדמות תנאי שוק ומהם לגזור את שווי הנכסים, כשבמקרה זה מדובר באג"ח.

מהציטוט של חברת שערי ריבית עולה כי ברמת ריבית של 5.5% ירשמו הרוכשים בהנפקה רווח מיידי של 8.55% אולם בשל העובדה כי הריבית נקבעה ברמה של 5.2% ירשמו הרוכשים בהנפקה רווח מיידי של כ-5.77%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully