וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יוחרמו כלי רכב של נהגים החשודים בביצוע עבירות תנועה חמורות

צבי זרחיה

30.3.2005 / 17:21

החוק שאושר היום מעניק סמכול לשוטרים להחרים במקום רכב של אדם שביצע עבירות כמו נהיגה בלא רישיון או בשכרותיוחרמו כלי רכב החשודים בביצוע עבירות תנועה חמורות והשבתתם במגרש מיוחד - כך עולה מחוק שהתקבל היום (רביעי) בכנסת בקריאה השנייה השלישית. החרמת הרכב תהיה לתקופה של עד 60 יום בפקודתו של קצין משטרה הנמצא בשטח, עם אפשרות לבית המשפט להאריך את התקופה ל-120 ימים .החוק שהוגש על ידי שר התחבורה מאיר שטרית, שאוחד עם הצעת חוק פרטית שהוגשה על ידי ח"כ גלעד ארדן (ליכוד). החוק מעניק סמכות מינהלית לשוטר להחרים במקום את כלי הרכב שבו נהג אדם שביצע עיברת תנועה חמורה כמו: נהיגה בלא רישיון נהיגה, נהיגה בפסילת רישיון, נהיגה בשכרות ותחת השפעות סמים ועוד.

לפי החוק החדש, כלי הרכב המוחרמים יושמו במגרשים מיוחדים שיוקמו על ידי הממשלה בפריסה ארצית למטרה זו. הוצאות שינוע הרכב ואחזקתו במגרש בו יושתו על בעל הרכב המוחרם. שטרית אמר כי הנתונים מראים כי חלק ניכר מהתאונות הקטלניות נגרם על ידי עבריינים כבדים המועדים לפורענות.

ועדת הכלכלה אישרה אתמול תקנות תעבורה, שלפיהן כל נהג שהגיע לגיל 40 ורוצה לחדש את רישיון הנהיגה יחויב לעבור בדיקה רפואית. כיום חידוש הרישיון הותנה בבדיקה רפואית רק מגיל 50 לנהגי רכב כבד או ציבורי ומגיל 65 לנהג רכב פרטי.

עוד קובעות התקנות כי נהגי הסעות ילדים יחויבו להשגיח על עלייתם וירידתם של כל התלמידים מהאוטובוסים. כמו כן, הנהג יחויב לסרוק את האוטובוס לאחר ירידת הילדים כדי לוודא שלא נותר בו אף תלמיד.

חוק אחר שהתקבל בקריאה שנייה ושלישית בכנסת קובע כי רשות מקומית שבה מתגורר ילד עם מוגבלות תשתתף בעלות הסעתו למוסד החינוכי שבו הוא לומד. שיעור השתתפות ייקבע על ידי שר החינוך. עד היום חויבה הרשות המקומית שבה נמצא המוסד החינוכי במימון ההסעה, למרות שלעיתים רוב הילדים במוסד באו מיישוב אחר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully