וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחיר הנפט הגולמי יורד ב-2.5% על רקע גידול במלאי הנפט הגולמי בארה"ב

רונן סרברניק

30.3.2005 / 18:32

מחיר הנפט הגולמי ירד אל רמת 52.80 דולר לחבית על רקע גידול של 5.4 מיליון חביות במלאי הנפט הגולמי בשבוע האחרון; אתמול הקפיא אופ"ק את השיחות בנוגע להעלאת התפוקה



מחיר הנפט הגולמי יורד אל מתחת לרמת 53 דולר לחבית לאחר שמשרד האנרגיה האמריקאי וארגון הנפט האמריקאי (API) דיווחו על עליות חדות במלאי הנפט בשבוע האחרון.



בבורסת הסחורות של ניו יורק יורד מחיר החוזים העתידיים לחבית נפט לחודש מאי לרמה של 52.80 דולר לחבית, ירידה של 2.5% לעומת רמה של יותר מ-55 דולר לחבית אתמול.



משרד האנרגיה דיווח על גידול של 5.4 מיליון חביות במלאי הנפט הגולמי בשבוע שהסתיים ב-25 במארס. כמו כן דיווח המשרד על ירידה של 2.9 מיליון חביות במלאי הבנזין וירידה של 1.1 מיליון חביות במלאי הנפט המזוקק.



כמו כן דיווח משרד האנרגיה כי בתי הזיקוק בארה"ב פועלים בתפוקה של 91.1%, לעומת תפוקה של 90.2% בשבוע הקודם.



בנפרד, דיווח API על עלייה של 2.6 מיליון חביות במלאי הנפט הגולמי, על ירידה של 1.9 מיליון חביות במלאי הבנזין ועל ירידה של 639 אלף חביות במלאי הנפט המזוקק.



מחיר הבנזין יורד ב-1.1% לרמה של 1.556 דולר לגאלון ומחיר הנפט לחימום יורד לרמה של 1.545 נפט לגאלון.



אתמול נרשמה מגמה חיובית במחיר הנפט לאחר שארגון אופ"ק החליט על הקפאת השיחות בנוגע להעלאת התפוקה ב-500 אלף חביות ליום. נשיא הקרטל, שייח אחמד פאהד אל אחמד אל סאבה, המכהן גם בתפקיד שר הנפט של כוויית, אמר כי הוא אינו מרגיש כי ישנו מחסור בהיצע.



"נחדש את הדיון ברגע שמחירי הנפט יעלו", אמר נשיא הקרטל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully