וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השנה של הברוקרים הפרטיים - גם דש מתחילה לחגוג: גייסה 1.8 מיליארד שקל ב-2004

עומר שרביט

30.3.2005 / 19:31

הכנסות החברה גדלו פי 2 לכ-60 מיליון שקל; בנטרול הפרשה של 4.5 מיליון שקל לדן ללוז שפרש - הרווח התפעולי גדל ל-11.2 מיליון שקלחברת ההשקעות דש גייסה השנה סכום עתק של 1.8 מיליארד שקל לקופות הגמל שלה. דש, בניהולו של קובי לוינסון, נהנתה גם מגידול של כמיליארד שקל בקרנות הנאמנות ובקופות הגמל שלה כתוצאה מהמיזוג של פעילויות דור ברגר לתוך החברה.הגידול המרשים בהיקף הנכסים המנוהל מסביר גידול של יותר מפי 2 בהכנסות החברה לכמעט 60 מיליון שקל. בנוסף, דש עברה לרווח תפעולי של 6.59 מיליון שקל בהשוואה להפסד בשנה הקודמת. אם מנטרלים הפרשה של 4.5 מיליון שקל למנהל דן ללוז שפרש ב-2003, הרי שהשורה התפעולית גדלה ל-11.2 מיליון שקל.

בדו"ח הדירקטוריון שלה מציינת דש מספר גורמים שתרמו לתוצאות: אחד מהם הוא השקעה מאסיווית בשיווק והפצה כחלק מההתעוררות הכללית בענף ערב מכירת נכסי החסכון הבנקאיים. סעיף השיווק וההנהלה, תפחו כמעט פי 2 ל-53 מיליון שקל. בכלל זה, השקיעה דש כ-3 מיליון שקל בקמפיין פרסומי. כמעט מיותר לציין את השנה החלומית בשוק ההון שסייעה לדש להגדיל את היקף נכסיה המנוהלים וכאמור המיזוג של פעילות קפיטל ברגר.אם להתייחס לשורה התחתונה לבדה - ירידה של 36% ברווח הנקי לרמה של 4.7 מיליון שקל - הרי שבכל זאת דש מדשדשת וגם לכך יש הסברים:ההפרשות למנהלים שפרשו גדלו ב-1.2 מיליון שקל ביחס ל-2003. בנוסף, הפרשה של 522 מיליון שקל מדילול באופציות שניתנו למנכ"ל דש, ניהול קופות גמל והפרשה של 2.2 מיליון שקל שאינה מוכרת לצורכי מס. עם זאת, דש מעריכה כי לא צפויות לה הוצאות דומות בשנת 2005.דש קיבלה אשתקד שחקני חיזוק משמעותיים בדמותם של הטייקונים מוזי ורטהיים, נתן חץ וחיים כצמן. האחרונים נכנסו להשקעה בחברה האם של דש - דור-ברגר (78%), ופגשו שם את ויקטור שימריך ועידו נויברגר שהגיעו מאייפקס כדי לנהל את החברה.תוך כדי חילופי התפקידים בחברה האם בין עמית ברגר למיקי צולר, התחלפו מספר מנהלים בחברה הבת - שמחה רשף, דב ילין ודן ללוז. קובי לוינסון, שסוגר כמעט שנה כמנהל דש, יכול להיות מרוצה:לבד מהגידול האמור בנכסי הקופות, גם בתיקים של דש נרשמה צבירה של 1.1 מיליארד שקל, מתוכם 670 מיליון שקל נבעו ממיזוג קפיטל. ההכנסות מניהול התיקים גדלו ב-40% ל-15.7 מיליון שקל.
היקף הקרנות של החברה עלה פי 2 ל-514 מיליון שקל, מתוכן 183 מיליון שקל נבעו ממיזוג פעילות קפיטל. ההכנסות מהקרנות צמחו ב-254% ל-9.2 מיליון שקל.בהתייחס לאפשרות של רכישת נכסים בנקאיים בעתיד, לוינסון אומר כי דש תבחן את ההזדמנויות אם יהיו כאלה במחירים טובים. יצויין כי דש החליטה באופן מודע לצמצם את תיק היקף החשיפה למניות ולאופציות בתיק הנוסטרו שלה, שאמנם הביא לרווחים של 11 מיליון שקל ב-2003, אך גרם להפסדים של 5 מיליון שקל ב-2002.עלות שכרם של לוינסון ואורן חנוכה בדש הסתכמה ב-2.7 מיליון שקל ו-1.2 מיליון שקל.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully