וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כרבע מיליון איש צפויים לחגוג את חג הפסח במלונות

עירית רוזנבלום

3.4.2005 / 13:05

מספר לינות התיירים הצפוי בחג הפסח השנה יגדל ב-30% לעומת אשתקד; תפוסת המלונות באילת צפויה לעמוד על כ-80% במהלך החגכרבע מיליון איש, תיירים וישראלים, צפויים לחגוג את חג הפסח 2005 במלונות - כך מעריכים בהתאחדות המלונות. מספר לינות התיירים הצפוי בחג הפסח השנה יגדל ב-30% לעומת אשתקד.
מנתונים שריכזה המחלקה הכלכלית של ההתאחדות, עולה כי במרבית אזורי הארץ צפויה להיות תפוסה גבוהה במלונות במהלך חג הפסח. עם זאת, ניתן עדיין להשיג מקומות פנויים במלונות ברוב אזורי הארץ, בעיקר במהלך חול המועד.מהנתונים עולה עוד כי במהלך הפסח (ממוצע החג הראשון, חול המועד והחג השני) צפויה תפוסת המלונות באילת לעמוד על כ-80%, בים המלח כ-90%-100%, בטבריה כ-80%, בקיבוצים כ-90%-100%, בגליל המערביכ-90%, בחיפה כ-90%-80%, בירושלים כ-80%-90%; בתל אביב בערב החג - 80%-90% ובמהלך חול המועד כ-60%-80%.לדברי מנכ"ל התאחדות המלונות, אבי רוזנטל, השנה ניכר שיפור בתפוסות במהלך חג הפסח בכל אזורי הארץ. "הגידול נובע מהעלייה במספר התיירים הבאים לחגוג את החג בארץ ונשארים לחופשה במלון במהלך חול המועד", אמר רוזנטל.יחד עם זאת, הישראלים עדיין מהווים את פלח השוק העיקרי החוגג את הפסח במלונות והוא נאמד ביותר מ-60%. רוזנטל מציין כי השנה מורגשת עלייה בתנועת התיירים הצליינים שהגיעו לארץ לחגוג חג הפסחא אשר חל לפני חג הפסח הישראלי.רשת מלונות דן תארח השנה למעלה מ-10,000 אורחים לשולחן ליל הסדר. לדברי הסמנכ"ל לשיווק, רפי בארי, זהו גידול של כ-20% בלינות אורחים בהשוואה לפסח אשתקד. כמו כן ציין בארי כי כ-70% מהאורחים במלונות דן בפסח זה הם תיירים מחו"ל.במלונות דן יתקיימו השנה למעלה מ-50 אירועי ליל סדר פרטיים, בנוסף לסדרים המרכזיים שייערכו בכל מלון. בארי אומר שבמרבית מלונות הרשת נרשמת כבר עתה, מספר שבועות לפני החג, תפוסה מלאה בכל החדרים. עוד אמר כי רוב התיירים מחו"ל מגיעים השנה ממדינות מערב אירופה ומארצות הברית.
בארי ציין כי בדומה למגמה אשר החלה לפני מספר שנים, ניכרת אצל התיירים העדפה ברורה למלונות באזורים גיאוגרפיים מסוימים על פי ארץ המוצא: צרפתים ואנגלים נוטים להגיע לאילת ולמלונות ת"א; האמריקאים מתארחים בעיקר בירושלים ובקיסריה ואילו במלונות הרשת בתל אביב ובהרצליה יש ביקוש של אורחים מאירופה ובהם אנגלים, שווייצים, צרפתים ובלגים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully