וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חכמי: אשאר בחברת הפניקס עוד 20 שנה; אין מו"מ עם גופים אחרים חוץ משחר-קז

הארץ

5.6.2001 / 8:24

כך אמר אמש בכנס השקת המוצרים החדשים של החברה; לדבריו, הסיכוי לסגור את העסקה עם יעקב שחר הוא 60%, אך ההרגשה שלו היא שהעסקה לא תיסגר

מאת שלומי שפר

יו"ר דירקטוריון הפניקס הישראלי , יוסי חכמי, אמר אמש בכנס השקת המוצרים החדשים של החברה כי הוא מתעתד להישאר בחברה עוד שנים רבות, עד שייצא לפנסיה. לדברי חכמי, הסיכוי לסגור את העסקה עם יעקב שחר הוא 60%, אך ההרגשה הסובייקטיווית שלו היא שהעסקה לא תיסגר. ההכרעה צפויה, לדבריו, בשבועיים הקרובים.

חכמי אמר כי העסקה מתעכבת בשל בקשתם של יעקב שחר וישראל קז לקבל ממנו ערבות אישית על מהימנותם של מאזני החברה, ולממש את הערבות במקרה שיימצאו ליקויים שאינם ידועים כרגע. מכתב הערבות המבוקש אינו תחום בזמן או בסכום. חכמי אומר כי הוא איש פרטי ואינו יכול לערוב אישית לעניינים אלו; לדבריו, זוהי חברה ציבורית והכל חשוף.

חכמי הוסיף כי אינו רואה בעיה בבדיקת השווי של החברה, וכי מבחינתו שחר יכול לבדוק את החברה ככל שיצטרך. לשם כך יש לו אנשים שמכירים את החברה, ויודעים לבצע הערכת נאותות (דיו דיליג'נס); המדובר במנכ"ל הפניקס, בר-כוכבא בן-גרא, שהוא גם חברו של יעקב שחר. בן-גרא אמר באירוע כי לדעתו הסיכויים שהעסקה בין חכמי לשחר תיסגר גבוהים יותר מאשר שתיכשל.

המו"מ על מכירת הפניקס מתנהל כבר שבועות ארוכים וידע עליות וירידות. חברת הפניקס הישראלי נמצאת בשליטת משפחת חכמי; יוסי חכמי ואחותו ניצה קנפר מחזיקים יחד כ-58% מהון המניות; איש הביטוח שלמה אליהו מחזיק בכ-38% ממניות החברה. אליהו כבר סגר עם קבוצת מאיר, בראשות יעקב שחר וישראל קז, על מכירת חלקו בחברה ב-150 מיליון דולר, לפי שווי של 400 מיליון דולר. לפי ההערכות, סגרו חכמי ושחר על מכירת החברה במחיר של 290 מיליון דולר, לפי שווי חברה של כ-500 מיליון דולר.

חכמי אמר כי אינו מנהל, וגם לא ניהל, מו"מ עם גופים אחרים על מכירת הפניקס, למרות שהיו אליו פניות מחברות ביטוח ישראליות ואף מחברת ביטוח אמריקאית. חכמי נשמע פסימי לגבי האפשרות של מכירת החברה לגוף אחר, אם ייכשל המו"מ למכירת הפניקס לשחר-קז. חכמי אמר בכנס כי המיזוג הצפוי עם חברת הדר יביא לתוצאות משופרות, וכי הוא צופה גידול משמעותי בביצועי החברה. המטרה, אמר, להגיע בענף לכ-20% מפלח השוק בביטוח החיים ולכ-20 מפלח השוק בביטוח האלמנטרי.

הערכה לא נכונה של רמת התביעות, הביאה אותנו להפסיד 160 מיליון שקל, בחמש השנים האחרונות בענף ביטוח הבריאות, אומר חכמי ורומז לאחריותו של המנכ"ל הקודם, איתמר בורוביץ'.

חכמי ברך את המנכ"ל החדש של החברה, בר-כוכבא בן-גרא, ואמר כי הוא יישאר מנכ"ל הפניקס, בין אם החברה תימכר ובין אם לא, וכי הוא צופה להיות איש עשיר יותר בעזרתו של בן-גרא.

יעקב שחר נמצא כעת בחו"ל, ולא ניתן להשיג את תגובתו. חכמי אמר כי לדעתו עתיד המו"מ יוכרע בשבועיים הקרובים, למרות שהוא ציפה כי ייסגר כבר לפני כשבועיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully