וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עליות בבורסה: טבע טיפסה ב-2.6%

נתן שבע

5.4.2005 / 17:06

המעו"ף עלה ב-0.8%. הצטיידות מחודשת של הזרים במניות הבנקים מחזירה אותן לעליות. כור עלתה ב-3.9%

המגמה השלילית שנרשמה בשני ימי המסחר האחרונים בתל אביב התחלפה היום בעליות שערים שהלכו והתחזקו לקראת סוף המסחר. לאווירה חיובית תרמה המגמה בבורסות העולם, ופתיחה חיובית בבורסה בארה"ב. בנוסף, חלק מהמשקיעים, וביניהם הזרים, מנצלים את רמות המחירים אליהם ירדו המניות בימים האחרונים גם להצטיידות מחודשת במניות.

מדד המעו"ף הוסיף 0.4% לרמה של 637.90 נקודות, מדד תל אביב 100 עלה 0.3% ל-658.2 נקודות, מדד התל טק 15 נותר ברמתו מאתמול. מחזור המסחר היה בינוני, והסתכם ב-590 מיליון שקל.

בשוק הסולידי עלו האג"ח השקליות מסוג שחר הארוכות ב-0.2%, והאג"ח הצמודות מסוג גליל לטווח ארוך עלו בשיעור דומה.

בית ההשקעות מריל לינץ' הותיר את המלצתו לשוק הישראלי על "נייטרלי" בסקירה שפירסם הבוקר. בית ההשקעות מרוצה מהעברת התקציב, השומרת על היציבות הפוליטית, כשברקע נמשכים המגעים עם הפלשתינאים. יורם ענבר, מנכ"ל בית ההשקעות בישראל, העריך הבוקר ב-TheMarker כי הזרים ממשיכים לגלות עניין בשוק הישראלי, אך הסלקטיוויות שלהם בבחירת ההשקעות תגבר.

אתמול הצטרף בית ההשקעות סיטי גרופ להמלצה דומה של דויטשה בנק והוריד את המלצתו לשווקים המתפתחים, לרבות ישראל, מ"נייטרלי" ל"תשואת חסר".

"הגענו לרמות נוחות לרכישה, המסחר הופך סלקטיווי ומגמת הדשדוש עשויה להימשך", אמר הבוקר פעיל באחד הגופים המוסדיים הגדולים בשוק המקומי. "בטווח הארוך, להערכתי, הנתונים הכלכליים בארץ ימשיכו לדחוף את השוק כלפי מעלה. הדו"חות הטובים, מדיניות האוצר, הצמיחה הנמשכת - ימשיכו להקרין לחיוב על השוק", אומר אותו פעיל. "גם בעולם חוקי הכלכלה משחקים תפקיד - הצמיחה העולמית תימשך ושוקי המניות יטפסו", מסכם הפעיל.

טבע ריכזה את המחזור הגבוה בשוק ועלתה ב-2.6% במחזור הגבוה בשוק - 80 מיליון שקל. טבע כבר נסחרת לפי שווי שוק של כמעט 21 מיליארד דולר, טיפסה למחיר שיא של כשמונה חודשים, והיא רחוקה כעת כ-9% ממחיר השיא בחודש יוני.

מניות הבנקים הגדולים חזרו היום לטפס במחזורים ערים על רקע הצטיידות מחודשת של הזרים. לאומי, שיצאה אתמול מרשימת המניות המומלצות של סיטי גרופ, חזרה לטפס ב-2%. הפועלים הוסיפה 1.4%. מזרחי הוסיפה 1.3%.

בזק, שעלתה אתמול ב-4.5% על רקע רכישות של בנקים זרים, עלתה עוד 0.3%.

האנליסט אורי הרשקוביץ העלה אתמול את מחיר היעד למניית כי"ל ל-15 שקל למניה - גבוה בכ-30% ממחיר השוק. הרשקוביץ מציין כי התוצאות ברבעון הרביעי היו טובות מהתחזיות, ולהערכתו המגמה צפויה להימשך ב-2005. המניה, שנסחרה רוב היום בירידות שערים, נכנעה למגמה החיובית והוסיפה 0.3%.

אלביט הדמיה דיווחה היום על מעבר לרווח שנתי של 43 מיליון שקל בעקבות רווח ההון שנוצר לה ממכירת הנכסים בהונגריה. המניה הוסיפה 0.2%.

עוד בלטה מניית כור בעלייה של 3.9%, ואורכית שהוסיפה 7.6%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully