וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אהוד ברק במו"מ להשקעה בהיקף 10 מ' ד' בגילת סאטקום

אפרת נוימן

5.4.2005 / 20:55

ברק יחזיק ביחד עם שותף 50%-33% מגילת סאטקום לפי שווי שוק של 20 מיליון דולר. בשבוע שעבר רכשה גילת סאטקום את אי.פי.פלנט

בתחילת השבוע דיווחה חברת סאטקום מקבוצת וורלדגרופ, שבשליטת צביקה בארינבוים, כי היא מנהלת משא ומתן להכנסת שותף אסטרטגי לחברה הבת - גילת סאטקום בשיעור של 50%-33% ולפי שווי חברה של 20 מיליון דולר.

ממקורות המקורבים לעסקה נודע כי השותף המסתורי הוא ראש הממשלה לשעבר - אהוד ברק, שיחד עם שותף נוסף מתכנן להשקיע בגילת סאטקום כ-10 מיליון דולר.

בארינבוים יכול בינתיים להיות מרוצה מהרכישה של סאטקום לפני כשנה מכונס נכסים. מאז רכש בארינבוים כ-50% מסאטקום, לפי מחיר של 1.7 שקלים למניה, הוסיפה המניה כ-150%, וכעת היא נסחרת לפי מחיר של 4.1 שקלים. מחיר זה משקף לה שווי שוק של 100 אלף שקל.

סאטקום עוסקת במתן שירותי תקשורת פנים ארצית ובינלאומית, בעיקר באמצעות לוויין. ב-2004 הציגה החברה גידול של 43% בהכנסות לעומת 2003 ל-77.7 מיליון שקל ועלייה של 17% ברווח הנקי שהסתכם ב-10.1 מיליון שקל. משה אברהם, יו"ר סאטקום, ציין באחרונה כי החברה צופה ב-2005 גידול של עשרות אחוזים בהכנסות.

כיום פועלת סאטקום באמצעות שלוש חברות בנות: ישראסט תקשורת בינלאומית, גילת סאטקום וגאיה (שנרכשה לפני פחות משנה) כשגילת סאטקום וישראסט פועלות כיחידה תפעולית ועניינית אחת. עם זאת, סאטקום פועלת לביצוע ארגון-מחדש שמטרתו ריכוז הפעילות בתחום שירותי התקשורת בגילת סאטקום. הארגון-מחדש מתוכנן להתבצע כך שגילת סאטקום תרכוש את פעילות ישראסט ואת נכסיה, ולאחר מכן תהפוך ישראסט לריקה מתוכן.

בשבוע שעבר דיווחה סאטקום על השלמת רכישת אי.פי פלנט (I.P.Planet) על ידי גילת סאטקום, תמורת 36 מיליון שקל במזומן. אי.פי פלנט פועלת בתחום שבו פועלת סאטקום - שירותי תקשורת לוויינית, והיא מתמקדת בשיווק ובהפצה של חבילות תקשורת למדינות מתפתחות, בעיקר באפריקה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully