וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרבעון האחרון לפני איקאה: ביתילי מציגה גידול בהכנסות וברווח הנקי

נורית שר

5.6.2001 / 16:28

השקיעה 6 מיליון שקל במבצע "חודש המזרח" בו תמכור פריטים שיובאו מהמזרח; מעלה קמפיין באמצעות שלמור אבנון עמיחי Y&R ב-250 אלף דולר

רשת ביתילי פירסמה לאחרונה את דו"חותיה הכספיים. דו"חות אלה הם האחרונים להתפרסם לפני שניתן יהיה לבדוק אם לכניסת רשת הריהוט השוודית איקאה היתה השפעה כלשהי על השוק.

אומנם בדו"חות לרבעון הראשון של 2001 מציגה ביתילי גידול של 36% בהכנסות - מ-40 ל-54 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל, אך היא מציגה גם גידול של כ-400 אלף שקל בלבד - מ-114 ל-530 אלף שקל - ברווח הנקי, לעומת הרבעון המקביל.

נתון זה מצביע על שולי רווח נמוכים ביחס להכנסות. נשיא רשת ביתילי, עופר איתני, מסר ל-TheMarker.com כי הסיבה העיקרית לכך היא המיתון הכללי הקיים בשוק מזה כשנה, והמביא את החברה להשקיע משאבים רבים יותר על מנת להגדיל את נתח השוק שלה. "מאמצים אלה כוללים בעיקר הקטנת מתח הרווחים שלנו באמצעות הורדת מחירים במבצעי מכירות רבים".

הדו"חות הכספיים של ביתילי מצביעים גם על עלייה של 18% - כ-3 מיליון שקל - בהוצאות שיווק ומכירות לעומת הרבעון הקודם. איתני מסביר כי ביתילי נאלצה להשקיע בתחום זה מאז ומתמיד וכי המגמה הכללית היא של עלייה בהוצאות בסעיף זה.

איתני מכחיש כי לכניסתה של איקאה לארץ בחודש אפריל היתה השפעה כלשהי על מהלכי השיווק של ביתילי. "איקאה לא מתחרה בנו, אלא ברשתות של ריהוט בהרכבה עצמית. המוצרים שלנו הם באיכות ועיצוב שונים משל איקאה".

עם זאת מעיד איתני כי פתיחת רשת הריהוט השוודית בארץ יצרה גידול בביקושים בענף ממנו נהנית גם ביתילי. איתני ציין כי כניסת איקאה לארץ לא הקטינה את המכירות של ביתילי, וכי בחודש אפריל נרשמו מכירות שיא ברשת בהיקף של כ-17 מיליון שקל.

למרות שברבעון הנוכחי חזרה החברה להציג רווח, לאחר שברבעון הקודם הציגה הפסד של 307 אלף שקל, איתני מציין כי לקראת הדו"חות הכספיים הבאים של החברה הוא מצפה להגיע לאיזון. "חודשים מאי ויוני הם חודשים קשים באופן מסורתי, והשנה אני מעריך שיהיו קשים במיוחד". לדבריו, אחת הסיבות להפסד ברבעון הקודם היא הוצאות מימון גבוהות - בעיה שצפויה להסתיים ברבעון הנוכחי.

בסוף השבוע ייפתח ברשת ביתילי במבצע "חודש המזרח", בו השקיעה 6 מיליון שקל, ואשר במסגרתו יימכרו אלפי פריטי ריהוט וכלים שיובאו במיוחד מהמזרח הרחוק. לרגל מבצע זה תצא החברה החל מסוף השבוע הקרוב ולמשך חודש ימים בקמפיין מודעות בעיתונות הארצית ובעיתונות נשים. מסע הפרסום הופק על ידי משרד הפרסום שלמור אבנון עמיחי Y&R בהשקעה של 250 אלף דולר.

רשת ביתילי היא חברה ציבורית בשליטת משפחת איתני. לרשת 12 סניפים ומחזור המכירות השנתי שלה הוא כ-200 מיליון שקל בשנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully