וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אינטרנט זהב תגייס היום 44 מיליון שקל מהציבור

ניצן כהן

7.4.2005 / 11:55

אינטרנט זהב מקיימת היום את השלב הציבורי בגיוס של 220 מיליון שקל. בשלב המוסדי הוזרמו ביקושים של 1.1 מיליארד שקל

לאחר ביקושי הענק של 1.1 מיליארד השקל שהזרימו המשקיעים המוסדיים לאיגרות החוב של אינטרנט זהב, תקיים היום החברה את השלב הציבורי הנפקה במסגרתו יגוייסו 44 מיליון שקל באג"ח להמרה.

אינטרנט זהב תשלים היום הנפקה של אג"ח להמרה צמוד מדד ואופציות משתי הסדרות. הסדרה הראשונה של האופציות תפקע בעוד שלושה חודשים ותוספת המימוש שלהן על 32 שקל למניה. האופציה מסדרה 2 ניתנת להמרה באג"ח של החברה. האופציות מסדרה 2 יפקעו תוך 30 חודשים כשתוספת המימוש צמודת מדד המחירים לצרכן, נקבעה על 40 שקל. במידה שהאופציות שהנפקיה החברה ימומשו במלואן, היא תגייס 150 מיליון שקל נוספים.

בתקופה האחרונה פרסם משרד האוצר את תוכנית גיוס ההון הסחיר שלו לרבעון השני של השנה. מהודעת האוצר עולה כי במהלך הרבעון הנוכחי יגייס כ-10 מיליארד שקל בלבד וזאת בעוד שרק במהלך חודש מאי ייפדו אגרות חוב ממשלתיות בהיקף כספי של 10 מיליארד שקל. תוכנית האוצר תואמת את המדיניות של הפחתת החוב הציבורי של ישראל, אולם יוצרת חשש בקרב המשקיעים ממחסור באג"ח ובעיקר אג"ח צמוד מדד, שנחשב בימים אלה על ידי המשקיעים המודיים כהשקעה מועדפת.

את התמורה מהגיוס שאותו תשלים אינטרנט זהב היום, מתכוונת החברה לייעד לרכישות והרחבת פעילות בתחום התקשורת ובעיקר בענף האינטרנט, הצומח בקצב מרשים. ההערכות בשוק ההון הן כי אינטרנט זהב תתמודד על רכישת חברת התקשורת ברק, שנוסף לשירותי אינטרנט מספקת שירותי שיחות בינלאומיות. לאחרונה השיקה אינטרנט זהב שירות דומה משל עצמה, אך רכישה כזו תגדיל משמעותית את מצבת הלקוחות שלה.

רכישה אפשרית נוספת של אינטרנט זהב היא רכישת השליטה בנטוויז'ן, המתחרה רבת השנים שלה, אולם ההערכות הן שרכישה כזו תחייב התערבות של אישור של הרגולטור. בכל מקרה, בשוק ההון קיים קונצנזוס שהתמורה מהגיוס תיועד להרחבת פעילות אינטרנט זהב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully